fbpx

Sztuczne szkliwo – innowacja w odbudowie zębów

Prawie każdy z nas słyszał o szkliwie, czy to na lekcjach biologi, czy podczas wizyty u dentysty. Jest to najtwardsza tkanka ludzkiego organizmu, która pokrywa nasze zęby. Jej głównym zadaniem jest ochrona uzębienia przed próchnicą. Czym w takim razie jest sztuczne szkliwo i w czym może nam pomóc?


Sztuczne szkliwo – co to takiego?

Sztuczne szkliwo to kompozytowa żywica, którą lekarz stomatolog nakłada na zęby swojego pacjenta. Jest to jedyny taki materiał na świecie. Posiada on bowiem optyczne właściwości identyczne z naszym naturalnym szkliwem, co jest niezwykle istotne ze względów estetycznych. Oznacza to, że sztuczne szkliwo ma taki sam indeks załamania światła, jak szkliwo prawdziwe. Dzięki temu nikt gołym okiem nie będzie w stanie stwierdzić, że nasze zęby pokryte są właśnie tym kompozytem.

Można zatem powiedzieć, że naukowcom udało się ‘sklonować’ szkliwo zębów człowieka, a tym samym wprowadzić prawdziwą rewolucję we współczesnej stomatologii.

Odbudowa szkliwa zębów – cele estetyczne

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem sztucznego szkliwa możemy wyrównać zęby, przywrócić im dawny kształt, a nawet je wybielić. To, co jest największą zaletą tego zabiegu to fakt, że jest to metoda nieinwazyjna. Ingerencja w strukturę zęba jest zerowa lub bardzo znikoma, tym samym nie wiąże się z wywołującym strach u pacjentów – piłowaniem. W związku z tym nasze naturalne zęby są w pełni bezpieczne.

Odbudowa zębów ukruszonych

Odbudowa zębów za pomocą sztucznego szkliwa idzie na ratunek wszystkim tym, którzy w przeróżnych okolicznościach stracili kawałek zęba. Ukruszony ząb, w mniejszym lub większym stopniu, to problem właściwie każdego z nas. Jest to kwestia nie tylko zdrowotna, ale i estetyczna. Ukruszona jedynka niestety nikomu nie dodaje uroku. Dzięki sztucznemu szkliwu w prosty i niedrogi sposób możemy pozbyć się wszelkich kompleksów wynikających z brakujących elementów uzębienia.

Diastema

Odbudowa zębów sztucznym szkliwem jest również innowacją w leczeniu diastemy. Do niedawna usunięcie diastemy było możliwe tylko za pomocą aparatu ortodontycznego lub licówek. Obie te metody są kosztowne i czasochłonne. Na szczęście, dzięki wynalezieniu sztucznego szkliwa, pacjenci mogą pozbyć się diastemy nawet podczas jednej wizyty u dentysty.

Różnica w diastemie przed i po leczeniu za pomocą sztucznego szkliwa robi ogromne wrażenie na naszych pacjentach.

Odbudowa szkliwa – jak wygląda taki zabieg?

Zabieg odbudowy szkliwa składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich dentysta musi wytrawić naturalne szkliwo pacjenta za pomocą specjalnego,bardzo łagodnego kwasu. W kolejnym etapie na dokładnie te same tkanki nakłada się żywicę kompozytową. Na koniec zaś stomatolog aplikuje właściwy kompozyt i formuje go na kształt zęba. Czas trwania takiego zabiegu to 30 – 60 minut.

Ogólnie mówiąc – zabieg polega na połączeniu sztucznego szkliwa z tkankami twardymi naturalnych zębów. Dzięki temu zęby są wyrównane, a zniszczone naturalne szkliwo zostaje pokryte nowym, sztucznym szkliwem.

Połączenie wszystkich zalet sztucznego szkliwa sprawia, że zabieg przynosi fenomenalne efekty i nie można porównać go z żadnym innym.

Sztuczne szkliwo – ile kosztuje taki zabieg?

Koszt zabiegu z wykorzystaniem sztucznego szkliwa zależy ostatecznie od jego celu i ilości zębów poddanych leczeniu. Odbudowa jednego zęba kosztuje między 300 a 400 zł. Za usunięcie diastemy zapłacimy natomiast ok. 900 zł. Patrząc na cennik tego zabiegu warto wziąć pod uwagę, że jest on znacznie tańszy niż inne proponowane przez stomatologów metody. Za aparat ortodontyczny wyrównujący uzębienie lub likwidujący diastemę zapłacimy kilka tysięcy złotych, a leczenie może trwać nawet kilka lat. Założenie licówek wiąże się z kosztem powyżej 1 000 zł za jeden ząb.

Musimy jednak pamiętać, aby na zabieg udać się do kliniki stomatologicznej, która oferuje materiał kompozytowy najwyższej jakości.

Jeśli pragniemy poprawić wygląd i zdrowie zębów, nie rujnując przy tym naszego portfela, śmiało możemy postawić na odbudowę zębów za pomocą sztucznego szkliwa.

 

Dodaj komentarz

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for