Estetyczna odbudowa zęba kompozytem

Sztuczne szkliwo to żywica kompozytowa nakładana na zęby. Jest to metoda nieinwazyjna, ponieważ nie występuje preparacja zębów albo jest ona tak niewielka, że trudno tu mówić o ingerencji w jego strukturę. Odbudowa sztucznym szkliwem służy przede wszystkim uzyskaniu efektu estetycznego. Świetnie sprawdza się na ubytki w startych zębach, wyrównując je, a nawet zmieniając ich kolor. Sztuczne szkliwo to jedyny materiał na świecie, który posiada właściwości optyczne identyczne z naturalnym szkliwem zęba. 

Sztuczne szkliwo to jedyny materiał na świecie, który posiada właściwości optyczne identyczne z naturalnym szkliwem zęba. Sztuczne szkliwo często stosowane jest by zmienić kolor zęba (wybielić zęby) i zmienić ich kształt oraz przebudować zgryz. Zabiegi pokrycia zębów sztucznym szkliwem wykonujemy w naszym gabinecie.

Jak odbudować szkliwo zęba?

Jedynym sposobem, aby odbudować szkliwo na zębach jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. W naszym gabinecie, w centrum Warszawy, wykonujemy odbudowy sztucznym szkliwem, jedynym materiałem na świecie, który posiada właściwości optyczne identyczne z naturalnym szkliwem zęba, główne w celach estetycznych. Taki zabieg wyrównuje zęby, przywraca im pożądany kształt a nawet  zmienia ich barwę. Pokrywanie zębów kompozytem w celu wybielania zębów ( inaczej zwany bondingiem) to proces nieskomplikowany i nie wymaga piłowania naturalnych zębów. Często wykorzystywany jest do wypełnienia przerwy między jedynkami (diastema) albo do bardziej skomplikowanych prac protetycznych jak licówki kompozytowe. 

Jak wygląda odbudowa szkliwa na zębach?

Odbudowa zęba to zabieg w czasie którego łączy się kompozyt (sztuczne szkliwo) razem z twardymi tkankami zęba. Składa się z trzech etapów. W pierwszym stomatolog wytrawia naturalne szkliwo zęba specjalnym kwasem łagodnym dla zębów, następnie na te same tkanki nakłada żywicę kompozytową, by potem zaaplikować kompozyt właściwy i uformować go na kształt zęba. W ten sposób powstaje wyrównanie zębów kompozytem a zniszczone szkliwo zębów zostaje pokryte sztucznym o wysokim współczynniku załamania światła. Sztuczne szkliwo nakładane na zęby daje fenomenalne, estetyczne rezultaty.

Sztuczne szkliwo. Jaka jest jego cena?

Koszt odbudowy zęba sztucznym szkliwem to od 500 do 700 PLN. Stosujemy materiał kompozytowy najwyższej jakości – Enamel HRi. Jesteśmy jednym z dwóch autoryzowanych gabinetów ENAMEL HRi w Polsce. Sztuczne szkliwo służy nam nie tylko do odbudów estetycznych, ale także wypełniamy nim ubytki w zębach (popularna plomba). Cena odbudowy zębów kompozytem jest jedną z najniższych w zastosowanych metodach poprawy estetyki zębów.

Odbudowa zęba kompozytem. Jakie są główne zalety materiału Enamel HRi?

Odbudowa zęba sztucznym szkliwem jest wykonywana materiałem Enamel HRi. Główne jego zalety to: grubość stosowanego kompozytu jest taka sama jak tkanek naturalnych, eliminuje problem widocznej granicy wypełnienia, eliminuje problem „szarości” wypełnień oraz upraszcza znacząco technikę pracy. To materiał o optyce identycznej z naturalnym szkliwem i o tym samym indeksie załamania światła. Sztuczne szkliwo na zęby wykazuje tę samą ścieralność co szkliwo naturalne. Bardzo cenione przez stomatologów i pacjentów. Świetnie się sprawdza w stomatologii estetycznej.

Ukruszony ząb. Ile trwa jego odbudowa?

Ukruszonego zęba można odbudować już w czasie jednej wizyty. W zależności od stopnia jego zniszczenia czas jego odbudowy może ulec nieznacznemu wydłużeniu, od 30 minut do godziny. Przy pokryciu zęba sztucznym szkliwem praktycznie nie stosujemy znieczulenia, chyba że na wyraźne życzenie pacjenta. Sztuczne szkliwo na zębach utrzymuje się kilka lat w zależności od prowadzonego stylu życia, w tym sposobu żywienia.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Przykłady prac dr Marzeny Kupis

Sztuczne szkliwo to często jedna z najtańszych opcji skorygowania wad zębów: przebarwień lub kształtu. Pacjenci cenią sobie tę metodę odbudów przede wszystkim za naturalny wygląd.

Polski English