fbpx

Zdrowy uśmiech w czasach epidemii – jak wygląda bezpieczna wizyta w czasie COVID-19?

Gdy na świecie wybuchła epidemia COVID-19 wiele placówek, w tym medycznych i stomatologicznych, stanęło przed ogromnym wyzwaniem – jak zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom i pracownikom?  O ile z niektórych usług i dóbr jesteśmy w stanie zrezygnować na kilka tygodni, czy nawet miesięcy, nasze zdrowie nie jest w stanie poczekać. Musimy reagować natychmiast, aby uśmierzyć ból, zapobiec dalszym powikłaniom, a nawet ratować życie. W jaki sposób zatem klinika stomatologiczna Your Dentist zapewnia komfort i bezpieczeństwo swoim pacjentom?


Zasady bezpiecznych wizyt w klinice

  1. Wizyty jednoosobowe – oznacza to, że pacjenci do kliniki wpuszczani są pojedynczo. Nie przyjmujemy kilku pacjentów jednocześnie. Nie ma również możliwości przebywania w poczekalni. Nasi pacjenci są tak umawiani na wizyty, aby nie spotykali się w pomieszczeniach kliniki z innymi pacjentami.
  2. Leczenie jednowizytowe – staramy się umawiać naszych pacjentów na leczenia jednowizytowe. Oznacza to, że rozwiązujemy jeden problem zdrowotny podczas pojedynczej wizyty. Dzięki temu nasi pacjenci nie muszą nas odwiedzać ponownie z tego samego powodu.
  3. Odzież ochronna – cały nasz personel medyczny wyposażony jest w jałowe ubrania oraz maski FFP3 do ochrony górnych dróg oddechowych.
  4. Umawianie wizyt – w klinice przyjmujemy tylko tych pacjentów, którzy wcześniej zostali umówieni na wizytę. Z każdym potencjalnym pacjentem przeprowadzamy wywiad telefoniczny.
  5. Zapobieganie zakażeniu COVID-19 podczas wizyty – przed rozpoczęciem wizyty u każdego pacjenta jest wykonywany pomiar temperatury. Następnie jest on proszony o dokładne umycie i zdezynfekowanie rąk. Personel medyczny poinstruuje, aby nie dotykać elementów wyposażenia placówki i zachować dystans min. 1,5 metra od innych osób. Istotnym jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i zachowywać się spokojnie. Każda wizyta zakończona jest ponownym myciem i dezynfekcją rąk.
  6. Wzmożona dezynfekcja pomieszczeń kliniki – przykładamy ogromną wagę do czystości naszej placówki. Dezynfekujemy nie tylko elementy wyposażenia, ale co najważniejsze – powietrze w klinice.

Co wyróżnia klinikę Your Dentist od innych?

W naszej klinice stomatologicznej Your Dentist nasi pacjenci znajdą Woodpecker Plasma Air Purifier Q3. Jest to specjalistyczne urządzenie do sterylizacji pomieszczeń. Największą zaletą tej aparatury jest to, że usuwa ona aerozole z powietrza z niezwykłą skutecznością.

Z najnowszych badań naukowych wynika, że zakażenie wirusem COVID-19 może być potęgowane przez współistniejące zakażenia bakteryjne. W leczeniu stomatologicznym w powietrze gabinetów uwalniane są duże ilości aerozoli i sprayów wodnych. Każdy z nas ma w swojej jamie ustnej ponad 350 różnych rodzajów wirusów i bakterii. Dlatego też nie tylko w czasie epidemii, ale i na co dzień, niezwykle istotna jest sterylizacja powietrza w gabinecie dentystycznym.

 

W naszej placówce wykorzystujemy plazmę wysokociśnieniową – sprzęt najwyższej jakości. Dzięki temu, zarówno pacjenci, jak i personel, mogą u nas czuć się wyjątkowo bezpiecznie.

Sterylizator powietrza Woodpecker Plasma Air Q3 jest niezwykle skuteczny, bo aż w 99,97%. Eliminuje takie zanieczyszczenia, jak kurz, smog, pyłki, roztocza, opary chemiczne oraz bakterie i wirusy, w tym co obecnie najważniejsze – COVID-19. Jest to niezwykle ważne, szczególnie dla dzieci, osób starszych i ludzi z obniżoną odpornością. Zwykłe oczyszczacze powietrza nie są w stanie odfiltrować cząstek koronawirusa. Takiemu zadaniu sprosta tylko sterylizator, z jakiego korzysta klinika Your Dentist.

Sterylizator Woodpecker nie tylko cicho pracuje, czym nie wzbudza u pacjentów dodatkowego stresu, ale również na bieżąco ocenia jakość powietrza w gabinecie. Pracownikom pomaga kontrolować poziom zanieczyszczeń i unikać potencjalnego zagrożenia, natomiast pacjenci mają pewność, że ich wizyta w klinice jest w pełni bezpieczna.

 

 

Dodaj komentarz

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for