fbpx

Implanty wykonane metodą All-on-4 – na czym to polega?

O ile problemy związane z zębami nie zmieniają się od lat i mamy do czynienia z podobnymi schorzeniami, o tyle metody ich leczenia rozwijają się z roku na rok. Dzięki niezwykłemu rozwojowi współczesnej medycyny, w tym również stomatologii, specjaliści mogą proponować swoim pacjentom wygodne i szybkie sposoby terapii. Wśród nich znajdują się również implanty All-on-4. Czym jest ta metoda leczenia i kiedy można ją stosować? Przedstawiamy poniżej.

Implanty – All-on-4

Terapia All-on-4 to najnowocześniejsza metoda rehabilitacji, polegająca na uzyskaniu nowych, stałych zębów u pacjentów, bez konieczności przeszczepu kości. Terapia ta pozwala na pozyskanie pięknych, funkcjonalnych i wyglądających naturalnie zębów nawet w jeden dzień. Bez wątpienia, implanty to najłatwiejsze i najlepsze rozwiązanie w przypadku utraty uzębienia. Jednakże w niektórych przypadkach konieczne było do tej pory przeszczepienie kości w miejscu ubytku masy kostnej, gdzie miał być zamontowany dany implant.

Dr Paulo Malo, portugalski stomatolog, opracował metodę All-on-4. Terapia ta daje możliwość precyzyjnego umieszczenia odpowiednio zaprojektowanych implantów w taki sposób, aby ich założenie było możliwe również u pacjentów z zanikiem kości. Podczas jednego dnia i wizyty w gabinecie stomatologicznym możliwe jest zamontowanie stałego mostu z pełnym uzębieniem. Metodę zakładania implantów All-on-4 stosujemy do odbudowy pełnego uzębienia na górnej, dolnej bądź obu szczękach.

Jeśli w Twoim przypadku odzyskanie pięknego i pełnego uśmiechu było do tej pory niemożliwe, od teraz na ratunek idzie metoda All-on-4. Idealny uśmiech w jednej dzień!

Metoda All-on-4 – dla kogo i na czym polega?

Ta metoda umieszczania implantów jest kierowana, w głównej mierze, do osób zmagających się na co dzień z bezzębiem żuchwy lub szczęki. Są to często osoby, które cierpią na zanik kostny, w wyniku którego doszło do utraty zębów. Innym powodem takiej sytuacji mogą być również choroby dziąseł. Z pewnością metoda All-on-4 jest idealną alternatywą dla ruchomych protez zębowych, których użytkowanie jest uciążliwe i kłopotliwe.

Owe All-on-4 będące stanowiące nazwę metody, to cztery implanty tytanowe, które zostają precyzyjnie umieszczone w żuchwie lub szczęce pacjenta. Stanowią one podporę dla stałego mostu, obejmującego cały łuk zębowy. Nie bez znacznia jest materiał, z którego wykonuje się te implanty, czyli tytan. Jest on obojętny dla naszego organizmu, więc może tworzyć idealny substytut naturalnego korzenia. Ciało człowieka nie uznaje takiego implantu jako ciała obcego. Integracja tytanowego implantu z kością pacjenta jest na tyle trwała, że będzie służyć przez wiele lat.

Po założeniu implanty są obciążane, a w łuku zębowym pojawiają się tymczasowe uzupełnienia brakujących zębów. Dzięki takiemu zabiegowi, pacjent od razu może powrócić do normalnego, codziennego funkcjonowania. Gojenie i połączenie tytanowego implantu z kością trwa około kilkunastu tygodni. Po tym czasie lekarz może założyć na implanty stabilną i już ostateczną pracę protetyczną.

Metoda All-on-4 – zalety

Metoda ta ma wiele zalet, wśród nich jest przecież szybkość przeprowadzania zabiegu. Pacjent, już po jednej wizycie, może cieszyć się pięknym i pełnym uzębieniem.

Pozostałe zalety przedstawiamy poniżej:

  • brak konieczności przeprowadzania kosztownego przeszczepu kości,
  • uzyskanie uzębienia dzięki założeniu zaledwie 4 implantów,
  • uzupełnienie protetyczne zakładane jest już w dniu przeprowadzenia zbiegu chirurgicznego,
  • zabieg jest bezbolesny,
  • oszczędność czasu i kosztów,
  • pełna funkcjonalność i wysoka estetyka zastosowanych rozwiązań,
  • zapewnienie możliwości rehabilitacji dla tych pacjentów, dla których wcześniej nie było to możliwe.

Każdy pacjent, który boryka się z zanikiem kości i wiążącym się z tym bezzębiem, powinien udać się do specjalisty Your Dentist i skorzystać z możliwości jakie dają implanty mocowane metodą All-on-4.

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for