fbpx

Jaka jest różnica pomiędzy czyszczeniem biologicznym a konwencjonalnym czyszczeniem zębów?

alternatywa dla fluoru

Remineralizacja zębów polega na ich wzmocnieniu przy pomocy preparatów, które w swoim składzie mają jony wapnia, jony fosforanowe, fluor lub hydroksypatyty. Te minerały i substancje są kluczowym budulcem zębów. W procesie bio nie używamy fluoru.

Remineralizacja bio to proces, w którym hydroksyapatyt rozpuszcza się w szkliwie zęba tym samym tworząc fluoroapatyt. Jest to związek ekstremalnie odporny na działanie kwasów, tworząc barierę dla szkliwa

Zęby są tym samym chronione przed negatywnym działaniem bakterii znajdujących się w jamie ustnej. Remineralizacja pozwala na przywrócenie utraconych w szkliwie substancji mineralnych. Poza regularnymi zabiegami higienizacji wszelkie objawy osłabienia szkliwa należy niezwłocznie skonsultować z dentystą.

 

Koszt: 450 zł

Scaling + Piaskowanie + Bioremineralizacja

Czyszczenie biologiczne

alternatywa dla fluoru

Nowoczesne czyszczenie biologiczne bez fluoru?

Skaling  to usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego (utwardzonej płytki nazębnej) powyżej i poniżej linii dziąseł, aż do dna kieszeni. Mówiąc bardziej obrazowo procedura te nazywana jest „głębokim czyszczeniem” i sięga aż do korzenia, bo wygładza powierzchnię korzenia, dzięki czemu dziąsła mogą prawidłowo przylegać. Zapobiega to paradontozie, której leczenie jest uciążliwe i długotrwałe.

Piaskowanie zębów jest metodą profesjonalnego czyszczenia powierzchni nazębnych (płytki nazębnej i pigmentacji) strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem w połączeniu z mocno zmikronizowanym proszkiem. Puder zawiera drobne cząsteczki węglanu wapnia lub wodorowęglanu sodu, ponadto jest dostępny w różnych smakach. Cząsteczki proszku mają okrągły kształt i wielkość 60-70 mikronów.  To szybkie i skuteczne usuwanie całej miękkiej i twardej płytki z powierzchni zębów. iaskowanie pomaga usunąć wszelkie żółte i ciemne plamy na zębach powstałe w wyniku palenia papierosów,  picia dużej ilości kawy, herbaty i innych kolorowych napojów.  

Piaskowanie zębów trwa około 15 minut, jest bezinwazyjne, bezpieczne i całkowicie bezbolesne. 

Remineralizacja bez użycia fluoru.

Hydroksyapatyt to naturalnie występujący związek – fosforan wapnia, , który stanowi znaczną część szkliwa zębów i struktury kości. Często nazywany jest „darem natury dla zębów” ze względu na jego niezwykłą zdolność wzmacniania i ochrony uśmiechu. 

Hydroksyapatyt (hydroksyfosforan wapnia) występuje w przyrodzie w postaci minerałów oraz jest nieorganicznym składnikiem kości i zębów. 

Hydroksyapatyt buduje szkliwo zębów, wzmacnia je sprawiając, że stanowi mocną barierę dla procesu próchnicowego. Jest nie mniej skuteczny w zapobieganiu próchnicy niż fluor.

Nie ma przeciwskazań do spożywania go przez ludzi, co czasem bywa faktem w przypadku fluoru. Już wcześniej wykazano, że pomaga w stanach jamy ustnej, takich jak zapalenie przyzębia. Może zarówno hamować prowadzącą do powstawania ubytków demineralizację zębów, jak i przyczynia się do remineralizacji, która wzmacnia uszkodzone powierzchnie zębów.

Biomimetyczny – posiada korzystne właściwości remineralizujące i w połączeniu z doskonałą biokompatybilnością jest bezpieczny w przypadku niezamierzonego połknięcia. Jest 100% skutecznym i bezpiecznym środkiem remineralizującym.

Może usunąć wszelkie przebarwienia powierzchniowe znajdujące się na powierzchni zębów, ale nie sprawi, że kolor zębów stanie się bielszy. Profesjonalne czyszczenie pozostawia na zębach gładkie i błyszczące powierzchnie, które są dodatkowo bardziej odporne na osadzanie się kamienia nazębnego. Ze względu na naturalną skłonność do pigmentacji i tworzenia kamienia można go wykonywać kilka razy w roku. Zalecamy taki proces 2-3 razy w roku.

o oczyszczeniu biologicznym należy odczekać 30 minut przed jedzeniem, piciem i płukaniem. Dzieje się tak dlatego, że zabieg wzmacniający pozwoli na jak najdłuższe pokrycie zębów

 Nie ma potrzeby szczotkowania zaraz po czyszczeniu. Po czyszczeniu biologicznym należy przestrzegać regularnego szczotkowania co najmniej rano i wieczorem (co najmniej 2 razy dziennie) przez 2 minuty każde oraz codziennego nitkowania zębów, a także stosować się do wszelkich dodatkowych instrukcji i narzędzi dostarczonych przez higienistkę stomatologiczną, dostosowanych do Twoich potrzeb. potrzeby zdrowia jamy ustnej.

? Odpowiedź będzie zależeć od aktualnego stanu zdrowia jamy ustnej. Zwykle czyszczenie odbywa się co 3, 4 lub 6 miesięcy, w zależności od tego, czy cierpisz na chorobę dziąseł, czy jesteś podatny na próchnicę, a nawet plamy. Twoja higienistka stomatologiczna zaleci odpowiednią częstotliwość czyszczenia zębów w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

 

We współczesnej stomatologii niezbędne stało się małoinwazyjne leczenie wczesnych zmian próchnicowych lub wczesnego etapu erozyjnego zużycia zębów (ETW) za pomocą syntetycznych systemów remineralizacji. Oprócz fluoru, który nadal nie jest plusem w tych wczesnych metodach leczenia próchnicy/ETW (Erosive Tooth Wear), wiele nowych rozwiązań znajduje się w fazie testowej lub zostało już wprowadzonych na rynek. Niektóre z tych systemów twierdzą, że są porównywalne lub nawet lepsze od fluoru pod względem zdolności do remineralizacji szkliwa. Poza tym ich stosowanie może pomóc uniknąć części zagrożeń związanych z fluorem i wesprzeć leczenie pacjentów z wysokim ryzykiem próchnicy.

JULIA KOPERKIEWICZ higienistka WUM czyszczenie higienizacja bioginizacja badanie ocena stanu dziąseł

Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny w 2021 r. na kierunku Higiena Stomatologiczna z oceną bardzo dobrą. 

W klinice Your Dentist pracuję od 2019 r. Bardzo cenię sobie nasz zespół, nowoczesne wyposażenie oraz zorientowanie na ciągłe podnoszenie kwalifikacji.

Miałam przyjemność uczestniczyć w corocznej konferencji „Asystent” i „Imperium Higienistek”, jak również na bieżąco aktualizuję swoją wiedzę podczas webinarów w języku polskim i angielskim, którymi posługuję się biegle. 

Uczestniczyłam rownież w specjalistycznym kursie języka angielskiego Dental English Academy.

Recepcja i Kontakt tel/sms

604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for