fbpx

Ortodoncja - nakładki Invisalign®

Niewidoczna ortodoncja, nakładki ortodontyczne, niewidoczne aparaty ortodontyczne, nakładki Invisalign®, niewidoczne aparaty na zęby, prostujące nakładki na zęby – pod tymi hasłami kryje się jedno z największych osiągnięć światowej ortodoncji – przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign®. 

Jak działa niewidoczny aparat na zęby? 

Nowoczesny i niewidoczny aparat Invisalign® prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych nakładek na zęby, które są wykonywane na indywidualne zamówienie i „szyte na miarę”. Każdy aligner powinien być wymieniany co tydzień lub dwa tygodnie, tak, aby zęby stopniowo przemieszczały się na właściwe dla nich miejsce. Cała procedura odbywa się według zaleceń lekarza.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne Invisalign® są wygodne i łatwe w użyciu. Każdą nakładkę zakłada się na około 7 – 10 dni. Nosi się ją co najmniej 22 godziny na dobę. System Invisalign® pozwala wyprostować nawet bardzo złożone wady zgryzu.

Nakładki na zęby Invisalign®, które prostują zęby

Jak przebiega proces leczenia?

Krok 1. Plan leczenia i wizualizacja.

Wykorzystując technologie obrazowania 3D opracowywany jest plan prostowania zębów oraz wizualizacje – od pozycji początkowej do końcowego efektu, jaki zostanie osiągnięty na zakończenie leczenia. 

Krok 2. Wykonanie indywidualnych prostujących nakładek na zęby dla pacjenta. 

Po skończonej wizualizacji efektu leczenia końcowego pacjent otrzymuje do akceptacji plan leczenia. Zamawiane są indywidualne, prostujące nakładki na zęby. W zależności od skomplikowania wady zgryzu i od przyjętego planu, liczba nakładek na zęby może być różna.

Krok 3. Wizyty kontrolne co około 6 tygodni.

Pacjent otrzymuje wykonane na indywidualne zamówienie nakładki ortodontyczne na zęby, na cały proces leczenia. Zgodnie z zaleceniami lekarza nakłada je sukcesywnie, z zachowaniem wyznaczonej przez lekarza kolejności oraz odstępów czasowych. Zakładanie nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z zaleceniami i ustaleniami lekarza, co 7-10 lub 14 dni. Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne co około 6 – 8 tygodni zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

Pytania i odpowiedzi dot. nakładek Invisalign®

Tak. Systemem niewidocznych aparatów ortodontycznych Invisalign® można leczyć wszystkie wady zgryzu: stłoczenia zębów, przerwy między zębami (diastema), zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, zgryz płytki, przodozgryz, tyłozgryz. Dokładnej analizy i odpowiedzi, konkretnie dla Twojej wady zębowej, dowiesz się podczas wizyty konsultacyjnej. Umów się na dogodny termin. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Twoim ortodontą.

Każdy pacjent decydujący się na leczenie systemem Invisalign®, na wizycie diagnostycznej, która obejmuje: konsultację ortodontyczną, wykonanie badania pantomograficznego, fotografii wewnątrzustnych i zewnątrzustnych oraz skanu zębów, otrzymuje wizualizację swoich zębów PRZED i PO leczeniu Invisalign®. Może on na ekranie komputera prześledzić z lekarzem etapy leczenia oraz jak pod wpływem niewidocznych aparatów ortodontycznych jego zęby będą się przemieszczać i jakie będzie ich ułożenie po zakończonym leczeniu.

W gabinecie Your Dentist oferujemy wizualizację leczenia ortodontycznego. Nie każdy gabinet posiada w repertuarze  swoich usług wizualizację planu leczenia, która polega na przedstawieniu stanu wyjściowego i ułożenia zębów PRZED i PO leczeniu ortodontycznym. Na ekranie komputera możesz zobaczyć jak będą przesuwać się Twoje zęby w czasie procesu leczenia.

Nakładki ortodontyczne pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie przez lekarza i zaakceptowanym podczas wizualizacji leczenia. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczenia, ile tygodni potrwa prostowanie zębów. Czas leczenia jest przewidziany na samym jego początku Pacjent wie, czy będzie leczony pół roku, rok czy 2 lata.

Aparat Invisalign® składa się z serii przezroczystych nakładek ortodontycznych wykonanych z miękkiego, przezroczystego silikonu.

Do czyszczenia używamy zwykłej szczoteczki i pasty do zębów. Nie wymaga on specjalnych produktów koniecznych do czyszczenia. Nakładki wymieniane co 7-10 lub 14 dni, nie wymagają specjalnego traktowania i zachowują swoją przezroczystość podczas użytkowania.

Leczenie prostującymi nakładkami na zęby Invisalign® może trwać krócej niż tradycyjnym aparatem. Przede wszystkim na etapie planowania i wizualizacji leczenia jest ono przewidywalne i każdy pacjent dokładnie wie, ile będzie trwało jego aktywne leczenie ortodontyczne. Szacowany okres leczenia to pół roku, rok czy dwa lata, w zależności od stopnia skomplikowanej wady zgryzu. Nakładki Invisalign® pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie i zaakceptowanym podczas wizualizacji 3D. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczenia, ile tygodni ono potrwa. Nakładki ortodontyczne Invisalign® muszą być noszone około 22 godziny na dobę.

Aparat Invisalign® jest nowoczesną metodą prostowania zębów pozwalającą pacjentowi zdjąć aparat kiedy tylko ma na to ochotę. Cały zestaw zawiera komplet nakładek dostosowanych indywidualnie do każdego pacjenta. Nakładki są wykonane z przezroczystego materiału i są niewidoczne na zębach, dlatego tą metodę nazywa się również niewidoczną ortodoncją.
Tradycyjne aparaty montowane są na stałe do zębów w postaci przyklejanych zamków. Zamki mogą być metalowe lub ceramiczne. Dodatkowo zamki na zębach łączy się różnego rodzaju łukami oraz przywiązuje się ten łuk za pomocą ligatur metalowych lub gumek. Tradycyjny aparat jest widoczny na zębach i nie można ściągać w dowolnej chwili. Pacjenci przy stosowaniu aparatu tradycyjnego szczególnie skarżą się na niewygodę podczas jedzenia oraz podczas higieny jamy ustnej. Niejednokrotnie metalowe elementy tradycyjnego aparatu ranią policzki czy inne tkanki miękkie w jamie ustnej. Przy stosowaniu tradycyjnego aparatu konieczne są wizyty kontrolne co 4 tygodnie. Przy stosowaniu aparatu Invisalign® wizyty kontrolne mogą być rzadsze co 6 tygodni lub rzadziej.

Nakładki Invisalign® mogą być zdejmowane przez pacjenta, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie powinny być jednak zdejmowane na dłużej niż 2 godziny dziennie. Najczęściej nakładki Invisialign® są zdejmowane przez pacjentów podczas jedzenia i podczas mycia zębów. Zdarza się również, że pacjenci zdejmują nakładki podczas ważnych życiowych wydarzeń takich jak np. wystąpienie publiczne.

Bardzo łatwo zachować higienę podczas stosowania niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisalign. Każdorazowo podczas mycia zębów można nakładki zdjąć. Po zdjęciu nakładek możliwe jest dokładne oczyszczenie zębów, dziąseł i języka. Po dokładnej higienie jamy ustnej czyścimy również nakładki. Po przeprowadzeniu higieny możemy w dowolnym momencie nakładki znowu założyć.

Przezroczyste nakładki Invisalign® są wyprodukowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Ilość nakładek uzależniona jest od wady zgryzu i planu leczenia. Jedną nakładkę nosi się najczęściej od 7 do 10 dni. Następnie zmienia się nakładkę na kolejną. Częstotliwość zmiany nakładek jest uzależniona od szybkości zmiany położenia zębów i jest zależna od predyspozycji każdego pacjenta.

Najczęściej po paru godzinach lub dniach pacjenci przyzwyczajają się do nakładek i nie przeszkadzają one w mówieniu. Bezpośrednio po pierwszym założeniu nakładek mówienie bywa utrudnione. Mija ono sukcesywnie w miarę przyzwyczajenia się do noszenia Invisalign.

Tak. Nakładki Invisalign® stosowane są we wszystkich grupach wiekowych.

Nie ma przeciwskazań wiekowych w leczeniu nakładkami Invisalign®. W Stanach Zjednoczonych, gdzie bardzo popularne jest leczenie metodą Invisalign®, leczone są dzieci w wieku od około 13 roku życia, ale też dorośli, którzy decydują się na leczenie w późnym wieku – po 50 roku życia.

Na całym świecie metodę przezroczystych aparatów ortodontycznych zastosowało i zostało wyleczonych ponad 4 miliony pacjentów. Prostowanie zębów metodą Invisalign® z sukcesem zastępuje tradycyjne metody leczenia ortodontycznego. Jest także bardziej dokładna dzięki użyciu nowych technologii – skanera wewnątrzustnego i wizualizacji 3D obrazującej końcowy efekt leczenia. Dzięki zastosowanej, zaawansowanej technologii możliwe jest zaplanowanie leczenia i przesunięcie zębów z dokładnością co do 0,1 mm.

Metoda Invisialign® znana jest na rynku leczenia ortodontycznego już ponad 10 lat. Jak każda przełomowa i innowacyjna metoda wzbudzała początkowo nieufność i zdobywała bardzo powoli rzesze swoich zwolenników. Dzisiaj, kiedy ponad 4 miliony pacjentów na całym świecie skorzystało już z metody Invisialign® i okazała się ona skuteczna, staje się ona coraz bardziej popularna i kto wie, czy w przyszłości nie zastąpi całkowicie tradycyjnych aparatów z zamkami ortodontycznymi.

Leczenie ortodontyczne w systemie Invisalign® kosztuje od 4 000 do 15 500 PLN.  Konsultacja ortodontyczna u lekarza Invisalign to koszt 150 PLN. W trakcie  konsultacji ortodontycznej wykonywane jest skanowaniem zębów 3D. 

Spójrzcie na tę metamorfozę – 46 lat, 10 miesięcy leczenia, Invisalign GO i fantastyczny efekt!
Nie ma górnej granicy wieku dla Invisalign. Wiele osób poszukujących korzyści kosmetycznych i zdrowotnych wynikających ze stosowania Invisalign to dorośli w wieku 40, 50 lat i starsi.
Nie każdy miał możliwość lub zasoby finansowe, aby nosić aparat ortodontyczny w dzieciństwie, a teraz może cieszyć się z nie/widocznej rewolucji, bez zamków, bez bólu, bez metalu.
Uwielbiamy patrzeć, jak Pacjenci cieszą się z pięknego uśmiechu, niezależnie od wieku!
Pacjentka: 46 lat
Czas leczenia: 10 miesięcy
Efekty?
🦷Łuki wyrównane i skoordynowane
🦷Stłoczenie na żuchwie – zlikwidowane
🦷Funkcjonalny zgryz
🦷Implant umieszczony na 1,4 na końcu pierwszej serii nakładek
🦷Przestrzenie zamknięte – konieczne było udoskonalenie, aby uzyskać idealne ustawienie zębów
Inspirujące? Bardzo!
Niezależnie od tego, czy Twoje zęby się przesunęły teraz czy dawno; ani że nie było okazji wyprostować zębów, bo….
Nigdy nie jest za późno, aby cieszyć się wygodnym i dyskretnym leczeniem Invisalign.
Zapraszamy na konsultacje do lek.dent. Marzeny Kupis i lek.dent. Mateusza Pankowskiego.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodoonta

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Dlaczego Invisalign®?

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for