fbpx

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów lampą Beyond to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie otrzymali od natury perfekcyjnego koloru uzębienia. Profesjonalne wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond spełni marzenia każdego pacjenta i nada jego zębom jaśniejszy o kilka tonów kolor. To wszystko można uzyskać już podczas jednogodzinnej wizyty w gabinecie stomatologicznym Your Dentist. Wybielanie zębów lampą Beyond to najłatwiejszy sposób, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Pacjentka Your Dentist podczas doboru koloru koloru zębów

Wybielanie zębów lampą Beyond – jak wygląda zabieg?

Zabieg wybielania zębów zestawem Beyond jest bardzo prosty, ale ze względu na sprzęt medyczny używany podczas zabiegu, może być wykonywany jedynie przez specjalistę w gabinecie stomatologicznym.

Zestaw Beyond to profesjonalna lampa, która emituje niebieskie, zimne światło. Jego zadaniem zaś jest aktywowanie żelu wybielającego, nałożonego wcześniej na zęby pacjenta. Żel wybielający to połączenie nadtlenku wodoru, dwutlenku krzemu oraz specjalnych związków. Co ważne, jest on bezpieczny dla dziąseł. Cały zabieg polega na trzykrotnej wymianie żelu na powierzchni zęba i skierowaniem na niego lampy Beyond. Zabieg pozwala na osiągniecie bielszych zębów od 5 do 14 tonów według skali Vita.

Zęby możemy wybielać bardzo często. Zabieg ten nie ma efektów ubocznych. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest jednak próchnica zębów, a także nieleczone i nadwrażliwe zęby.

Wybielanie gabinetowe czy wybielanie zębów w domu?

Wybielanie zębów lampą Beyond jest zabiegiem jednorazowym. Wybielanie gabinetowe jest bardzo proste i skuteczne. Należy jednak pamiętać, że lampa do wybielania zębów to profesjonalne narzędzie, które powinien obsługiwać tylko lekarz dentysta lub asystentka stomatologiczna.

Wybielanie zębów w domu stosuje się w celu wzmocnienia wybielania gabinetowego. Wybielanie zębów lampą Beyond daje bardzo dobre efekty, ale zawsze wspomagane jest domowym wybielaniem nakładowym. Oznacza to, że pacjent dostaje w pakiecie indywidualnie dopasowane szyny i żel do wybielania zębów w domu.

zazwyczaj godzinę, w tym czasie zęby pacjenta naświetlane są lampą. Żel do wybielania zębów jest nakładany na zęby w trzech, wymiennych cyklach. Lampa do wybielania zębów to profesjonalne narzędzie, które powinien obsługiwać tylko lekarz dentysta lub asystentka stomatologiczna.

Wybielanie zębów. Jaka jest cena?

Ważnym jest, aby wybierać takie gabinety, które korzystają z profesjonalnego zestawu Beyond. Pacjent ma wtedy pewność, że jego zęby będą zdrowe, a efekt utrzyma się przez długi czas. W gabinecie stomatologicznym Your Dentist, stosujemy najwyższej jakości sprzęt i preparat do wybielania zębów. Więcej w zakładce CENNIK

Domowe sposoby wybielania zębów

Niewiele osób może pochwalić się naturalnymi, idealnie białymi zębami. Codzienny tryb życia, czyli picie kawy, herbaty, czerwonego wina, palenie papierosów oraz kolorowa dieta, barwią nasze zęby. Wybielanie zębów powinno być wykonywane w miarę indywidualnych potrzeb pacjenta. Domowe wybielanie zębów trwa kilka tygodni, a efekt utrzymuje się przez około 3–6 miesięcy. 

Specjaliści nie zalecają wybielania zębów domowymi sposobami: sodą oczyszczoną, kurkumą, czy aktywnym węglem. Wszystkie te metody niszczą szkliwo zębów i wpływają negatywnie na ich tkanki.

Wybielanie martwych zębów u dentysty. Czy jest możliwe? Jak działa?

Efekt wybielania zębów u dentysty, za pomocą zestawu Beyond, utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wybielanie martwych zębów, czyli zębów po leczeniu kanałowym, również jest możliwe, ale zabieg wykonywany jest w inny sposób.

Dentysta na początek sprawdza stan zęba – czy był on prawidłowo leczony, a korzenie są szczelnie wypełnione. Następnie przystępuje do wybielania zęba martwego. Taki ząb wybiela się od środka. Czynność trzeba powtórzyć trzy razy, co tydzień. Lekarz kontroluje stan wybielania się zęba aż do finalnej plomby. 

Nakładkowe wybielanie zębów

Nakładkowe wybielanie zębów, czyli domowe wybielanie zębów, to zabieg wykonywany za pomocą specjalnego żelu. Taki preparat jest dostępny tylko w gabinetach stomatologicznych. Lekarz dentysta dobiera odpowiednie stężenie procentowe żelu i tworzy specjalne szyny, ściśle dopasowane do zębów pacjenta.

Na szyny do wybielania pacjent nakłada żel i całość umieszcza na swoich zębach. Szyny wraz z żelem powinny być noszone przez min. 4h dziennie. Najlepszy efekt zostanie osiągnięty przy zakładaniu szyn z żelem na noc.

Efekty takiego zabiegu są widoczne już po ok. 2 tygodniach. 

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for