fbpx

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to część stomatologii, która zajmuje się leczeniem próchnicy zębów, leczeniem kanałowym (endodoncja) oraz odtworzeniem utraconych struktur zęba. Ogromne doświadczenie naszych lekarzy, wśród nich dwoje zwycięzców międzynarodowych konkursów ze stomatologii estetycznej, pozwalają nam spełniać oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów.

Najważniejsze zadanie dla lekarza to dobrze poznać potrzeby, obawy i marzenia pacjenta. „Bene discitur, bene curatur” – „Dobrze rozpoznany, dobrze leczony” – ta łacińska sentencja idealnie tłumaczy, że błąd popełniony w planowaniu może być przyczyną niepowodzenia całego leczenia. Dlatego tak wiele uwagi poświęcamy poznaniu potrzeb naszych pacjentów i zawsze przedstawiamy zróżnicowane terapie. W każdym przypadku istnieje co najmniej kilka możliwych rozwiązań.

Wyleczone, precyzyjnie odbudowane zęby, z zachowaniem właściwej powierzchni żującej i prawidłowymi punktami stycznymi pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem i komfortem.

Gdy pacjent wymaga estetycznej odbudowy zębów, proponujemy:

  • odbudowę zębów techniką warstwową – to wykonanie wypełnienia, od niewielkiego ubytku do dużej rekonstrukcji zęba. Bardzo wysoka estetyka nowoczesnych materiałów pozwala stworzyć niewidoczne wypełnienia.

Inlay/onlay

Gdy dochodzi do znacznego uszkodzenia zęba w odcinku bocznym, a warunki do wykonania bezpośredniej rekonstrukcji są bardzo trudne, właściwym rozwiązaniem jest wykonanie odbudowy typu nakład (onlay) lub wkład (inlay). Są to odbudowy brakującego fragmentu zęba wykonane w pracowni protetycznej. Po opracowaniu ubytku pobieramy wycisk i na jego podstawie technik wykonuje wkład z porcelany lub materiałów kompozytowych. Na kolejnej wizycie gotowa odbudowę naklejamy na uszkodzony ząb.

Wskazaniem do tego typu leczenia jest znaczna utrata tkanki zęba, ubytek poddziąsłowy, czy brak możliwości szczelnej odbudowy bezpośredniej.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

604 555 704

Kontakt

Umów wizytę w gabinecie już dziś

Adres

Your Dentist 
Lek.stom. Marzena Kupis 

ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Dla niepełnosprawnych

Nasz gabinet jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Parking podziemny

Naszym pacjentom udostępniamy miejsca postojowe w parkingu podziemnym. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt z rejestracją pacjentów. 

    Polski English
    anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for