fbpx

Profilaktyka

Profesjonalne czyszczenie zębów to dwa zabiegi, które wykonujemy podczas jednej wizyty. Pierwszy krok to usunięcie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwiękowego skalera – od niego wywodzi się nazwa procesu – skaling. Drugi zabieg to piaskowanie zębów, które usuwa osad z zębów.

Skaling:

Zabieg ten polega na usunięciu złogów nazębnych, powstałych przez mineralizację płytki (kamień nazębny). Szybkość jego powstawania jest uzależniona od indywidualnych tendencji pacjenta i składu jego śliny. Do powstawania kamienia prowadzi przede wszystkim picie dużej ilości kawy i herbaty oraz palenie papierosów, jednak problem dotyczy także osób niepalących, gdy są na niego bardzo podatni.
Można jednak zachować piękny uśmiech poprzez codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Nasi lekarze pomogą Wam nauczyć się prawidłowego czyszczenia zębów przy pomocy nici dentystycznych, bardzo ważnego w odpowiedniej higienie jamy ustnej. Powstały na zębach kamień sprzyja bowiem stanom zapalnym dziąseł i przyzębia i prowadzi do paradontozy (odsłaniania korzeni zębów).

Piaskowanie

Piaskowanie do bezbolesny zabieg, który usunie osad i przebarwienia z powierzchni zębów. Polega na skierowaniu strumienia specjalnego piasku stomatologicznego, o przyjemnym smaku, pod dużym ciśnieniem. Najczęściej stanowi to uzupełnienie zabiegu skalingu zębów, ale często stosowany jest także jako pojedynczy zabieg oczyszczający zęby nawet w najtrudniej dostępnych miejscach i przywracający im naturalny blask.

Lakierowanie, czyli fluoryzacja

Odpowiednia profilaktyka i higiena pozwalają Wam i Waszym Bliskim zaoszczędzić czas, pieniądze i emocje związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym, dlatego każdy z naszych lekarzy udzieli Wam niezbędnych informacji i sugestii dotyczących pielęgnacji jamy ustnej.

Fluor jest pierwiastkiem niezbędnym dla zdrowego funkcjonowania zębów i ważne jest, by dostarczać jego odpowiednią dawkę już od momentu rozwoju zawiązków zębowych. Forma jego dostarczenia może być bardzo różna, ale dziś najczęściej stosuje się fluor w postaci lakieru, żelu lub pianki.

Fluoryzacja to zabieg przeprowadzany pod wykwalifikowanym okiem higienistki stomatologicznej lub lekarza, polegający na aplikacji łatwo przyswajalnego przez twarde tkanki szkliwa fluoru, bezpośrednio po oczyszczeniu zębów. Dzięki temu prostemu zabiegowi związki fluorowe zabezpieczają zęby przed procesem demineralizacji. Zabieg jest przyjemny, całkowicie bezbolesny i doskonale akceptowany przez najmłodszych pacjentów.

Lakowanie bruzd

Metoda uszczelniania bruzd przeznaczona jest głównie dla młodych osób, których zęby trzonowe i przedtrzonowe nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę, najlepiej zaraz po wyrżnięciu się całej powierzchni żującej. Lak osłania zęby przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (np.cukru). Sam zabieg polega na oczyszczeniu danego miejsca, wysuszeniu zębów, diagnostyce i aplikacji laku oraz naświetlaniu zęba. Na kontrolę stanu lakowanych zębów zapraszamy co pół roku.

Vector

Vector to nowoczesny system do leczenia paradontozy (odsłoniętych korzeni zębów), wykorzystujący energię ultradźwiękową. Po pionowym przechyleniu narzędzia energia skierowana równolegle do korzenia uruchamia fluid polerski lub abrazyjny (ścierający) i przez to usuwany jest kamień z powierzchni korzenia.
System Vector służy do zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł, zapalenia ozębnej, zapalenia błony śluzowej oraz zapaleń przyzębia wokół implantu, a także do oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów, do mikroinwazyjnego opracowywania twardych tkanek zęba, znoszenia nawisów i wygładzania wypełnień w okolicy podziąsłowej.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
Zdjęcie Chirurga
Marek HołubowiczMarek Hołubowicz
Chirurg stomatolog

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for