fbpx
Nowy uśmiech, nowe życie

Metamorfozy uśmiechów u naszych pacjentów

Stomatologia estetyczna oferuje zestaw zabiegów, które przywracają piękne i zdrowe zęby.

Jeśli pacjent nie jest zadowolony z kształtu i barwy swoich zębów, to ma do wyboru: sztuczne szkliwo (bonding), licówki pełnoceramiczne (porcelanowe), korony pełnoceramiczne (porcelanowe), implanty zębowe.

Korekta zębów sztucznym szkliwem to rozwiązanie estetyczne, które szczególnie ceni dr Marzeny Kupis. Ścieralność kompozytu, czyli sztucznego szkliwa, jest taka sama jak ścieralność naturalnego szkliwa zębów. Sztuczne szkliwo posiada stabilny kolor, nie zmienia go z czasem. Natomiast licówki porcelanowe i korony porcelanowe wykonujemy we współpracy z renomowanym laboratorium protetycznym w Warszawie. Na specjalne życzenie pacjenta wykonujemy ultracienkie licówki bez szlifowania. 

Historie naszych pacjentów

Metamorfozy przy użyciu sztucznego szkliwa, poniżej prace dr Marzeny Kupis

Wszelkie korekty uzębienia wykonujemy za pomocą najwyższej klasy materiałów stomatologicznych. W przypadku sztucznego szkliwa kompozyt jest nie do odróżnienia od reszty zęba. Nie widać linii demarkacyjnej, całość jest spójna i wygląda jak naturalny ząb.

Sztuczne szkliwo to najszybsza i najbardziej efektywna korekta uzębienia. Bonding (metoda odbudowy zębów za pomocą sztucznego szkliwa) nie ingeruje w strukturę zęba, to po prostu „doklejony” materiał z żywicy kompozytowej przylegający do reszty naturalnego zęba. Kolor szkliwa dopasowujemy do jego podstawowego koloru. Zazwyczaj korekty dokonujemy w czasie jednej wizyty. Zabieg jest całkowicie odwracalny.

Unikamy preparacji zębów, więc bonding jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić estetykę uzębienia – zmienić kolor i kształt zębów lub dobudować starte szkliwo.

Często sztuczne szkliwo łączymy z licówkami porcelanowymi, pełnoceramicznymi, koronami zębowymi, implantami oraz licówkami kompozytowymi, by stworzyć idealny uśmiech. 

 

Pacjentka, 30 lat, 2h w gabinecie

Metamorfoza uśmiechu, w zaledwie 2h w gabinecie, odbudowa sztucznym szkliwem. 

Sztuczne szkliwo

Jedna wizyta w gabinecie Your Dentist. 

Korony porcelanowe

Pacjentka, pozbycie się diastemy

Metamorfoza uśmiechu, w trakcie jednej wizyty w gabinecie, odbudowa sztucznym szkliwem i korekta dziąsła koło dolnej jedynki.

Nieinwazyjne usuwanie białych plamek na zębach, Marta

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu z powodu białych plamek, które pojawiły się na jej zębach. Nieestetyczne przebarwienia mogą powstać na skutek np. zbyt dużych dawek fluoru, demineralizacji szkliwa, przyjmowanych leków czy poleczeniu ortodontycznym (klasyczne aparaty ortodontyczne). Aby usunąć białe plamy na zębach, dr Marzena Kupis użyła preparatu ICON, który likwiduje przebarwienia bez borowania i niepotrzebnego bólu.

Licówki porcelanowe i projektowanie uśmiechu

Projektowanie uśmiechu, a następnie zastosowanie licówek porcelanowych to współpraca technika i lekarza stomatologa, zarówno w pracowni protetycznej, jak i w gabinecie stomatologicznym. Ich zakładanie przebiega w kilku etapach, począwszy od konsultacji, przez pobranie wycisku dolnego i górnego łuku zębowego po indywidualne napalanie oraz ostateczny montaż. Cały proces jest skomplikowany i czasochłonny, ale pacjent może cieszyć się pięknym, hollywodzkim uśmiechem.

Licówki bez szlifowania, Kazimierz

Zęby Pana Kazimierza zdecydowanie wymagały „odświeżenia”.

Dr Marzena Kupis zaproponowała mu licówki bez szlifowania – stworzone dla osób, którzy chcą, aby ich zęby wyglądały naturalnie i młodzieńczo. Licówki bez szlifowania zębów to świetna alternatywa dla licówek tradycyjnych, jednak nie każdy kwalifikuje się do ich założenia. W tym przypadku licówki bez szlifowania całkowicie zmieniły uśmiech naszego pacjenta.

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Kinga

Pani Kinga zgłosiła się do nas, ponieważ była niezadowolona z kształtu i barwy swoich zębów.

Dr Marzena Kupis odbudowała utracone przez lata szkliwo kompozytem (sztuczne szkliwo). Zabieg nosi nazwę „bonding”. 

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Aneta

45 letnia pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu, aby odzyskać piękny uśmiech. Sztuczne szkliwo i odbudowy kompozytem dały efekt naturalnych i zdrowych zębów. Odbudowa sztucznym szkliwem odbyła się podczas jednej wizyty. Korekta zębów sztucznym szkliwem często wykonywana jest w czasie jednej wizyty, w zależności od ilości zębów z zastosowaniem najwyższej jakości materiału, który trwałością i kolorem nie różni się od naturalnych zębów człowieka.

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Edyta

Pacjentka przyjechała do nas z Krakowa na odbudowę zębów sztucznym szkliwem. Dr Marzena Kupis zlikwidowała diastemę, wypełniła przerwy między zębami kompozytem (Enamel) oraz podniosła zgryz. 

 

Licówki porcelanowe, Ewa

39-letnia pacjentka zgłosiła się do dr Marzeny Kupis celem rewitalizacji uśmiechu (smile design). Głównym życzeniem pacjentki było posiadanie naturalnie wyglądających zębów. W gabinecie zaproponowaliśmy jej ultracienkie licówki porcelanowe. We współpracy z laboratorium protetycznym, stworzyliśmy nowy, piękny uśmiech.

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Tomasz

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego w celu odbudowy estetycznej zębów. W ciągu kilku wizyt dr Marzena Kupis wykonała odbudowę zębów sztucznym szkliwem oraz podniosła zgryzu. Na życzenie pacjenta oraz z powodu specyficznej anatomii kostnej, przerwa między jedynkami została zachowana. 

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Aneta

Pani Aneta doznała kontuzji podczas uprawnia sportu. Złamała sporą część jedynki. Sztuczne szkliwo to rewolucyjny materiał, którego właściwości estetyczne oraz optyczne sprawiają, że ząb wygląda naturalnie. W poniższej pracy dr Marzena Kupis najpierw lekko zeszlifowała ułamanego zęba, by później móc uformować nowego za pomocą sztucznego szkliwa.

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Jurek

Dr Marzena Kupis odbudowała dwójkę sztucznym szkliwem. Sztuczne szkliwo to materiał najwyższej jakości najlepiej oceniany w naszym gabinecie przez pacjentów. Świetnie koresponduje z naturalnym zębem, dlatego jest także ceniony przez lekarzy stomatologów.

Licówki kompozytowe, Ewa

Pani Ewa zgłosiła się do dr Marzeny Kupis, aby poprawić estetykę swoich zębów. Nie była zadowolona z ich kształtu oraz ukruszonego szkliwa zębów. Doktor zaproponowała licówki kompozytowe. W czasie jednej wizyty pacjentka odzyskała piękny uśmiech.

Sztuczne szkliwo, leczenie kanałowe pod mikroskopem, laserowe wybielanie zębów, Agnieszka

Dr Marzena Kupis wykonała pełną odbudowę estetyczną górnych i dolnych zębów, czyli popularny bonding. Wykonała scaling (usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie i fluoryzację. Wyleczyła wszystkie zęby, a doktor Tomasz Kiełkowicz podjął się skomplikowanego leczenia kanałowego pod mikroskopem. Materiałem Enamel uzupełniła zęby, starte w procesie eksploatacji, dokonała ich estetycznej korekty kształtu, podniosła zgryz, powiększyła jedynki, dwójki i trójki. Na koniec zostały poddane laserowemu wybielaniu zębów.

Sztuczne szkliwo, Marta

Zdjęcie przedstawia wyrównanie sztucznym szkliwem ułamanych bądź startych w procesie eksploatacji zębów. Naddany kompozyt w niczym nie różni się ani kolorem, ani strukturą od naturalnego zęba. Warto podkreślić, że ścieralność kompozytu jest taka sama jak zębów naturalnych, sztuczne szkliwo posiada stabilny kolor (nie zmienia go z czasem). W większości przypadków omija się szlifowanie zębów. Przez lata pacjent ściera sztuczne szkliwo, własny ząb pozostaje nienaruszony.

Sztuczne szkliwo, Anna

Trwała i estetyczna korekta zębów przednich sztucznym szkliwem. Wyrównanie kształtu zębów i koloru. 

Odbudowa zębów sztucznym szkliwem, Agata

Pani Iza zgłosiła się do dr Kupis w celu poprawy wyglądu zębów. Kolor został zmieniony zabiegiem bonding. To nałożenie sztucznego szkliwa na zęby, które wyrównuje kształt zęba. U pacjentki zostało wykonane czyszczenie zębów, piaskowanie zębów, skaling ( usuwanie kamienia nazębnego) oraz wybielenie zębów lampą Beyond. Potem przeprowadzono leczenie endodontyczne, a na koniec wykonano odbudowy estetyczne sztucznym szkliwem. 

Licówki porcelanowe, Renata

Pacjentka zgłosiła się do dr Kupis w celu poprawy wyglądu zębów. Kolor został zmieniony zabiegiem bonding. To nałożenie sztucznego szkliwa na zęby, które wyrównuje kształt zęba. U pacjentki zostało wykonane czyszczenie zębów, piaskowanie zębów, skaling ( usuwanie kamienia nazębnego) oraz wybielenie zębów lampą Beyond. Potem przeprowadzono leczenie endodontyczne, a na koniec wykonano odbudowy estetyczne sztucznym szkliwem. 

Korony pełnoceramiczne i licówki porcelanowe, Lena

Pani Lena nie była zadowolona z kształtu i koloru swoich zębów. Dr Marzena Kupis wykonała korony pełnoceramiczne i licówki porcelanowe, które powiększyły zęby, wyrównały je i przywróciły im biel.

Ukrycie diastemy przy użyciu sztucznego szkliwa, Arleta

Ukrycie diastemy – estetyka przednich zębów. Bardzo popularny i prosty, jednowizytowy zabieg korekty przerwy między jedynkami wykonany za pomocą sztucznego szkliwa.

Nasz zespół

Sprawdź kto zadba o Twój uśmiech
w Your Dentist

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog
Kontakt

Umów wizytę w gabinecie już dziś

Adres

Your Dentist 
Lek.stom. Marzena Kupis 

ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Dla niepełnosprawnych

Nasz gabinet jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Parking podziemny

Naszym pacjentom udostępniamy miejsca postojowe w parkingu podziemnym. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt z rejestracją pacjentów. 

    Polski English
    anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for