fbpx

Leczenie zębów pod narkozą

Dla osób, które cierpią na dentofobię lub z jakiegoś innego powodu muszą lub chcą być poddani znieczuleniu ogólnemu z pomocą przychodzi  leczenie zębów pod narkozą. Narkoza to dożylne podanie leków uspokajających. W tym czasie można przeprowadzić długie zabiegi stomatologiczne, wyleczyć kilka zębów jednocześnie, wszczepić implanty, przeprowadzić leczenie kanałowe. Znieczulenie ogólne, czyli narkoza, jest często stosowane w stomatologii. W naszym gabinecie, w mieście Warszawa, anestezjolog, doktor Tomasz Kubik odpowiada za prawidłowy przebieg leczenia zębów pod narkozą.

Leczenie zębów w narkozie, czyli znieczulenie ogólne. Dla kogo? 

Wskazaniem do zastosowana narkozy w stomatologii jest przede wszystkim dentofobia. Do narkozy kwalifikują się także dzieci z zaawansowaną próchnicą, które nie współpracują ze stomatologiem oraz pacjenci z niedorozwojem psychicznym. W znieczuleniu ogólnym wykonuje się duże zabiegi chirurgiczne, a leczenie zębów w narkozie stosuje się u pacjentów, którzy są odporni na środki używane podczas znieczulania miejscowego. Często lekarz wprowadza pacjenta w stan śpiączki farmakologicznej, gdy jest potrzeba ekstrakcji (wyrwania) kilku zębów. W gabinecie stomatologicznym Your Dentist dysponujemy salą zabiegową spełniającą wymogi niezbędne do przeprowadzenia: sedacji wziewnej, sedacji głębokiej oraz narkozy, czyli znieczulenia ogólnego. Wszystkie zabiegi wykonywane są w obecności anestezjologa, doktora Tomasza Kubika oraz pielęgniarki anestezjologicznej. Anestezjolog przeprowadza wywiad, kwalifikuje pacjenta do zabiegu, decyduje o rodzaju znieczulenia w zależności od zaplanowanego leczenia stomatologicznego, czuwa nad stanem pacjenta podczas całego zabiegu, wybudza pacjenta. Podczas całego zabiegu monitorowane są parametry życiowe pacjenta.

Jakie są rodzaje narkozy podczas leczenia zębów?

Wyróżniamy: sedację (płytka narkoza) wziewną, sedację głęboką oraz narkozę. Sedacja wziewna – wprowadza pacjenta w stan przyjemnego odprężenia, euforii, a nawet oszołomienia. Podczas sedacji wziewnej pacjent nie śpi i jest świadomy pomimo, że jest wprowadzony w stan głębokiego rozluźnienia. Niestety, dzięki zastosowaniu sedacji wziewnej można opracowywać jedynie niewielkie ubytki i przeprowadzić bardzo mały zabieg. Większe i bardziej zaawansowane leczenie np. wszczepienie implantu wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Sedacja wziewna może być wykonywana u pacjentów cierpiących na astmę, padaczkę, choroby serca, hemofilię i nadciśnienie tętnicze. Sedacja głęboka – wymaga dożylnego podania leków uspokajających – czynność tą wykonuje lekarz anestezjolog. W przypadku sedacji głębokiej pacjent śpi, aczkolwiek jest to stosunkowo płytki sen, a wszelkie oddechowe odruchy obronne jak połykanie, kichanie czy kaszel są zachowane. W tym typie znieczulenia można wykonać proste leczenie stomatologiczne i usunięcie kilku zębów.
Narkoza u dentysty wymaga dożylnego podania leków uspokajających w innym składzie niż do sedacji głębokiej, pacjent zatraca wszelkie oddechowe odruchy obronne. Można przeprowadzić długie zabiegi stomatologiczne, wyleczyć kilka zębów jednocześnie, wszczepić implanty, przeprowadzić leczenie kanałowe. Leczenie takie jest korzystnym rozwiązaniem w trudnych przypadkach, które wymagają czasu i są obarczone sporym ryzykiem bólu. Główną zaletą wyboru znieczulenia ogólnego jest wyłączenie świadomości pacjenta w czasie zabiegu, dzięki czemu nie jest on narażony na stres i ból w związku z leczeniem.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Tomasz Kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for