Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, które w naszym gabinecie zawsze wykonujemy pod mikroskopem i bez bólu, to najczęściej leczenie jednowizytowe.

Po skończonym leczeniu kanałowym ząb zostaje odbudowany wysokiej klasy kompozytem (sztuczne szkliwo) lub koroną porcelanową (pełnoceramiczną).

Po odbudowie jest całkowicie zdolny do dalszego funkcjonowania, z przywróconą funkcją żucia. Leczenie kanałowe ratuje ząb przed jego dalszą degradacją i wyrwaniem. Ząb człowieka może posiadać od jednego do czterech kanałów, które mogą być różnie zbudowane i rozmieszczone. To do lekarza endodonty należy odszukanie ich i prawidłowe usunięcie bakterii. Taki zabieg rzetelnie można wykonać tylko pod mikroskopem. 

Bezbolesne leczenie kanałowe w naszym gabinecie, przeprowadza doktor Tomasz Kiełkowicz, endodonta, uczestnik wielu konferencji polskich i zagranicznych, który prowadzi szkolenia z dziedziny endodoncji dla warszawskiej firmy Poldent. Leczy według obecnych standardów Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego.
Doktor Tomasz Kiełkowicz posiada specjalizację I stopnia w zakresie stomatologii ogólnej. Od 2006 roku jestem aktywnym Członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Od 2011 roku pracuje jako wykładowca w firmie Poldent. Od 2015 roku uczy zawodu na kierunku „higienistka stomatologiczna” w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tomaszowie Mazowieckim. 
W nowoczesnym leczeniu, zgodnym ze światowymi standardami, doktor Tomasz Kiełkowicz nie stosuje tzw. trucizny (nie zatruwa zęba). Wykorzystuje elektroniczne urządzenie do pomiaru długości kanału-endometr, a do opracowania kanału zęba – elektroniczny endomotor oraz inne, niezbędne substancje do wypełnienia kanału (tzw. ciepła gutaperka). W swojej pracy stosuje radiowizjogafię (cyfrowe zdjęcie rtg), dzięki czemu uzyskuje natychmiast obraz chorego zęba. Leczenie przeprowadza według obecnych standardów Europejskiego Stowarzyszania Endodontycznego. 
 
Dlaczego potrzebne jest leczenie endodontyczne?

Jeśli boli cię ząb przy nagryzaniu, „ćmi”, „ciągnie”, „pulsuje”, jest wrażliwy na ciepło i zimno, to znak, że potrzebujesz leczenia kanałowego. Czasem, w miazdze zęba, rozpoczynają się procesy zapalne, które mogą trwać bezobjawowo nawet kilka miesięcy. Doprowadza to do przesunięcia się infekcji poza korzeń i powstania ziarniny zapalnej pod zębem. Jest to już stan, który grozi usunięciem zęba. Jednak taki ząb można ocalić leczeniem kanałowym – usuwamy zainfekowany nerw i bakterie, a przestrzeń wypełniamy specjalnym materiałem. Cały proces jest wykonywany pod mikroskopem, jest bezbolesny i w większości przypadków jednowizytowy. Leczenie kanałowe w naszym gabinecie wykonujemy zawsze w powiększeniu (mikroskopem ZEISS) oraz przy użyciu całej gamy nowoczesnego sprzętu do opracowania i wypełnienia kanałów korzeniowych.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Polski English