fbpx

Implanty

Implanty zębowe to jedyne rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby. Ich wstawianie jest całkowicie bezbolesne. Dzięki rozwojowi technologicznemu branży protetycznej oraz stomatologicznej możliwa jest niemal całkowita rekonstrukcja brakującego uzębienia. Implant to nie sztuczny ząb. Dopiero nałożona na niego korona porcelanowa czyni z niego pełnowartościowego zęba. 

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych usług naszego gabinetu stomatologicznego, dzięki któremu zyskają Państwo piękny uśmiech idący w parze z doskonałym samopoczuciem. W przypadku potrzeby uzupełnienia braków w uzębieniu pacjenci zazwyczaj mają do wyboru dwie metody: most lub implanty zębów. Mimo że druga metoda wydaje się na pozór bardziej kosztowna, to biorąc pod uwagę komfort użytkowania, który jest identyczny jak w przypadku naturalnych zębów oraz jakość implantów, w dłuższej perspektywie leczenie implantologiczne staje się o wiele bardziej opłacalne. Pełna rekonstrukcja uzębienia przy pomocy implantów zębów to jedna z najnowocześniejszych metod proponowanych przez protetyków, gwarantująca jednocześnie zarówno pozytywne rezultaty estetyczne, jak i zadowalający efekt z punktu widzenia medycyny oraz stomatologii. Jeśli interesują Państwa protetyczne implanty Warszawa to miejsce, gdzie znajdą Państwo gabinet stomatologiczny Yourdentist oferujący leczenie implantologiczne na najwyższym poziomie.

Implanty zębów – czy warto?

Należy pamiętać, że sam implant to nie jest sztuczny ząb. Implant to tytanowa śruba, która została wkręcona przez implantologa w kość szczęki (żuchwy). Implant zastępuje zatem korzeń zęba, dopiero przymocowana do niego korona porcelanowa stanowi wraz z nim kompletną rekonstrukcję zęba. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Samo wszczepienie można porównać do usunięcia zęba jednokorzeniowego. Jest to więc zabieg prosty i nie wymagający narkozy. Implanty zębowe są trwałe, niewyczuwalne dla pacjenta oraz idealnie naśladują naturalne zęby.

Czy wszczepienie implantu niesie za sobą ryzyko niepowodzenia?

Powodzenie leczenia implantologicznego i protetycznego zależy w dużej mierze od stanu tkanki kostnej. Podstawową przeszkodą dla tego typu leczenia jest zły stan kości szczęki lub żuchwy. Jeśli warunki kliniczne na to pozwalają i nie ma przeciwwskazań ze względu na ogólny stan zdrowia pacjenta, ta metoda leczenia jest postępowaniem bezpiecznym i obarczonym małym ryzykiem niepowodzenia.

Kto powinien zdecydować się na implanty zębowe?

Według lekarzy stomatologów każdy pacjent, który ma braki w uzębieniu powinien zdecydować się na implanty. Nie ma szczególnych przeciwwskazań. Jedynym ograniczeniem jest zły stan zdrowia ogólnego oraz stan tkanki łącznej. Jednak każdy przypadek jest indywidualny i wymaga konsultacji stomatologicznej. Implanty dają komfort gryzienia i żucia pokarmów identyczny jak przy zębach własnych. Ich wszczepienie, oprócz aspektów czysto medycznych oraz estetycznych, wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta, a tym samym – na jakość jego życia. Brak zęba niesie za sobą możliwość przesunięcia się innych zębów i powstanie nieestetycznych krzywizn.

Bezzębie. Jedynym ratunkiem jest wszczepienie implantów zębowych.

Bezzębie to stan, w którym pacjent nie posiada wszystkich lub kliku zębów. We współczesnej chirurgii stomatologicznej na pomoc przychodzi cyfrowe projektowanie rekonstrukcji bezzębia. Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna diagnostyka radiologiczna oraz przygotowanie protetyczne. Po zamontowaniu matrycy chirurgicznej implanty wprowadza się dokładnie w zaplanowane miejsca. Na tej samej wizycie pacjent otrzymuje most protetyczny.

Jak długo implanty służą pacjentowi?

Badania wskazują, że implant wykazuje żywotność około 35 lat. Jest to najskuteczniejsza i najdłużej utrzymująca się metoda uzupełniania braków w uzębieniu.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for