fbpx

ICON – innowacyjna metoda na usuwanie białych plam

Sposób, w jaki rozwija się współczesna stomatologia, jest niezwykły. Cały czas mamy do czynienia z pojawianiem się nowoczesnych i innowacyjnych metod pozwalających na uzyskanie pięknego uśmiechu. Aparat ortodontyczny Invisalign, wybielanie zębów lampą Beyond, uzupełnianie zębów kompozytem, a teraz – ICON, czyli sposób na pozbycie się białych plamek. Czym dokładnie jest ta metoda i kiedy możemy z niej skorzystać? Sprawdźcie poniżej.

Białe plamki na zębach

Każdemu z nas zależy na posiadaniu pięknego, wręcz idealnego uśmiechu. Na co dzień obserwujemy zdjęcia gwiazd i celebrytów, które właśnie takim uzębieniem mogą się pochwalić. Zaczynamy marzyć o podobnym i wyszukujemy różne zabiegi, które mogą nam zapewnić piękne zęby, bez nieestetycznych białych plam.

Białe plamy na zębach mogą pojawić się w wyniku kilku zdarzeń i działań. Przede wszystkim, możemy mieć z nimi do czynienia po długotrwałym leczeniu ortodontycznym, a także w wyniku pojawienia się urazów zębów mlecznych. Na pojawienie się tego defektu wpływa również spożycie dużych dawek fluoru, niektóre z przyjmowanych leków, a także demineralizacja szkliwa zębów spowodowana początkową próchnicą. Warto pamiętać, że białe plamy na zębach nie są wyłącznie problemem estetycznym. Mogą być one bowiem także przyczyną nadwrażliwości zębów oraz zwiększać ryzyko pojawienia się próchnicy.

ICON – na czym polega i co możemy zyskać?

ICON to zabieg niezwykły, który pozwala nie tylko na pozbycie się nieestetycznych białych plamek na zębach, ale również może zatrzymać rozwój początkowej próchnicy i to bez użycia tak bardzo nielubianego przez pacjentów wiertła. Co ważne, przeprowadzenie zabiegu ICON nie wymaga zastosowania znieczulenia.

ICON to innowacyjny płyn, posiadający unikalne właściwości załamywania światła. Dodatkowo, płyn ten wnika w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa. Tym samym zamyka je, tworząc barierę chroniącą przed działaniem bakterii i kwasów. Warto zauważyć, że zabieg nie jest bolesny, nie wymaga borowania i można go przeprowadzić w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, trwającej około 30 minut. Istotnym jest również to, że ICON to metoda trwała, nie wymagająca powtarzania zabiegów.

Zabieg ICON warto przeprowadzać w kilku przypadkach. Jest to odpowiednia metoda do zastosowania u dzieci, przy okazji leczenia wczesnych stadiów próchnicy. Dzieci z pewnością docenią bezbolesną i przyjemną terapię. Kolejną grupą pacjentów są osoby, które ukończyły leczenie ortodontyczne, a u których pojawiły się odwapnienia zębów. Dodatkowo, metoda ICON jest odpowiednia dla osób z urazami zębów, fluorozą szkliwa, a także w przypadku leczenia zaburzeń rozwojowych szkliwa.

ICON – piękne zęby przez białych plam

Metoda ICON zapewnia naszym pacjentom niezwykle przyjazne wypełnienie zębów dzięki infiltracji. Zabieg ten jest delikatny, ale jednocześnie bardzo skuteczny i pozwala na wyleczenie trudno dostępnych miejsc. Co więcej, wykorzystywany płyn przedłuża długość życia zębów. Metoda ta ma same zalety, dlatego w razie potrzeby, warto zdecydować się na terapię.

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

+48 604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for