fbpx

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to szereg procedur pozwalających na przywrócenie nie tylko funkcji żucia poprzez rekonstrukcję zębów, ale również ważny krok do osiągnięcia wysokiej estetyki uśmiechu.

To oczywiście zabiegi usuwania zębów, ale również ich późniejszego uzupełnienia, poprzez wszczepienie implantów, rekonstrukcje kostne.

W naszej klinice wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

 • implanty
 • usuniecie zęba
 • usunięcie zęba zatrzymanego
 • resekcje wierzchołka korzenia
 • podcięcie wędzidełka
 • podniesienie dna zatoki szczękowej
 • rekonstrukcje wyrostka zębodołowego
 • operacje ortognatyczne
Wszystkie zabiegi, na życzenie pacjenta lub ze wskazań medycznych, mogą być wykonane w znieczuleniu ogólnym.

Usunięcie zęba – ponieważ jest wiele rozwiązań pozwalających zachować nawet bardzo zniszczony ząb, zabieg usunięcia wykonywany jest w ostateczności.
Jeśli dochodzi do złamania korony zęba, czy znacznego uszkodzenia szybkie zgłoszenie się celem odbudowy pozwala zachować ząb.
Najczęściej „łamią się” zęby leczone kanałowo, czyli nie bolą , pacjent zwleka z wizytą miesiącami, kiedy infekcja lub próchnica wtórna są już zbyt zaawansowane.

Jeśli tkanka kostna nie ma oznak infekcji możliwe jest natychmiastowe założenie implantu w miejsce usuniętego zęba.

Usunięcie zęba zatrzymanego – najczęściej zabieg ten dotyczy tzw. ósemek i wykonywany jest gdy ząb boli, ale nie ma możliwości, aby wyrżnął się w łuku zębowym lub jest tak zniszczony, że nie da się go odbudować jego pozostawienie może doprowadzić do uszkodzenia siódemek.

Odsłonięcie chirurgiczne zębów zatrzymanych – czasem zdarza się, że zęby są tak położone w kości , że trzeba je chirurgicznie odsłonić i ortodontycznie ściągnąć do łuku zębowego.

Resekcja – to odcięcie wierzchołka korzenia i usunięcie zapalnej ziarniny. Zabieg ten wykonujemy, gdy nie ma możliwości dostępu do zmiany przez koronę zęba, czyli przeprowadzenie poprawnego leczenia kanałowego (reendo). 
Dzieje się tak, gdy kanał wypełniony jest materiałem, którego nie da się usunąć, uległ zwapnieniu, jest w nim złamane narzędzie kanałowe lub ząb jest odbudowany za pomocą kładu koronowo-korzeniowego .

Podcięcie wędzidełka – wargi lub języka. Nieprawidłowy przyczep wędzidełka wargi może być przyczyną diastemy (przerwy między siekaczami), a zbyt krótkie wędzidełko języka powoduje wady wymowy.
To bardzo krótki zabieg, zwykle wykonywany jest laserem, w znieczuleniu miejscowym.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – utrata zębów w odcinku bocznym szczęki, od czwórki do siódemki, doprowadza do powiększania się powierzchni zatoki, obniżenia jej dna i tym samym zmniejszenia ilości kości niezbędnej do przeprowadzenia prawidłowej i skutecznej implantacji.
To zabieg, który umożliwia założenie implantów w tym odcinku i daje bardzo dobre wyniki, ale niestety podwyższa koszt zabiegu i znacznie wydłuża proces gojenia.

Mamy dwa rodzaje zabiegów:

 • sinuslift otwarty – zwykle wykonywany przy bardzo dużych zanikach kostnych, najczęściej zabieg kończy się tylko uzupełnieniem kości i odroczoną implantacją, choć czasem warunki pozwalają na jednoczasowe wszczepienie implantów.
  Do uzupełnienia kości wykorzystany jest własny materiał kostny pacjenta (najczęściej z żuchwy) lub biomateriały. Zwykle okres gojenia wynosi 6-9 miesięcy.
 • sinuslift zamknięty – gdy są lepsze warunki kostne możemy przy użyciu specjalnych narzędzi „odchylić „błonę śluzową i natychmiast wprowadzić implant. Czas odbudowy zęba skraca się o kilka miesięcy (ok.6) w porównaniu z poprzednią metodą .

Operacje ortognatyczne polegają na podzieleniu i repozycjonowania kości szczęk w celu ich lepszego dopasowania. Zabieg jest zazwyczaj przeprowadzany celem korekty problemów zgryzowych, z którymi nie poradzi sobie sama ortodoncja. Kości i tkanki miękkie mogą być tak skorygowane, aby znacząco zwiększyć estetykę twarzy. Najczęściej korekta dotyczy wysunięcia żuchwy. Taka operacja może przynieść bardzo korzystne zmiany w wyglądzie, zwłaszcza profilu.

Korekta linii dziąsła (laser Waterlase)

 

Nasz zespół

Marzena Kupis BIO
Marzena Kupis
Stomatolog
Magdalena Rutkowska BIO
Magdalena Rutkowska
Ortodonta
kubik
Tomasz Kubik
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Zdjęcie Chirurga
Marek Hołubowicz
Chirurg stomatolog

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na każdym etapie. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje podczas indywidualnych konsultacji wszelkie informacje niezbędne do zachowania pięknego uśmiechu. Zawsze pracujemy w duecie lekarz i asystent do wyłącznej dyspozycji pacjenta. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który dba o regularne podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, targach i spotkaniach. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniom zapewniamy całkowicie bezbolesne leczenie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów.

Umów wizytę

604 555 704

Polski English
anabolic steroidssteroids side effectsside effects of steroidsliver king steroidswhat do steroids dolegal steroidswhat are steroidssteroids for saletopical steroidswhat are steroids used for