Ortodoncja

Ortodoncja służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów,przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu. Niweluje niektóre wady wymowy i poprawia wygląd uśmiechu. W leczeniu ortodontycznym najważniejsze jest, aby indywidualnie dostosować plan leczenia. Współczesna, nowoczesna ortodoncja „nie zakłada aparatów ortodontycznych“, lecz indywidualnie dobiera sposób leczenia do pacjenta. Lekarz ortodonta bierze odpowiedzialność za całość leczenia pacjenta w fazie aktywnej i fazie retencji (utrzymania wyniku dotychczasowego leczenia).

 

Elementami wymaganymi, aby przygotować prawidłowy plan leczenia jest skompletowanie pełnej dokumentacji medycznej potrzebnej do oceny zębów, stawów skroniowo- żuchwowych, warunków zgryzowych i innych ważnych aspektów. Nie ma ściśle określonego przedziału wiekowego, w którym prowadzi się leczenie ortodontyczne. Zwykle wstępnej oceny zgryzu dokonuje pediatra, gdy dziecko ma ok. 2 lat i pełne uzębienie mleczne. Do ortodonty najczęściej trafiają dzieci w wieku 8-12 lat kierowane przez pediatrę, lekarza stomatologa, laryngologa lub logopedę. Współczesne metody pozwalają na skuteczne leczenie ortodontyczne także osób dorosłych, którzy są częściej pacjentami lekarza ortodonty niż dzieci i nastolatki. Ondodoncja jest również niezbędna, aby przygotować osoby starsze przed leczeniem protetycznym, najpierw należy poprawić zgryz, by móc następnie zastosować zadowalające leczenie protetyczne. Koszt wizyty z omówieniem planu leczenia to 500 zł.

 

Wizyta trwa wystarczającą ilość czasu tak, aby pacjent mógł zapoznać się ze zgromadzoną dokumentacją i przedstawionym planem leczenia, mógł zadawać pytania, zrozumieć odpowiedzi, zaakceptować proponowany plan leczenia oraz zgłosić wszelkie wątpliwości. Ważne jest, aby pacjent mógł przemyśleć i w pełni świadomie zaakceptować plan leczenia, którego faza aktywna trwa około 2 lat. Po tym czasie drogi lekarza ortodony i pacjenta nie rozchodzą się, gdyż następująca po tych dwóch latach faza leczenia retencyjengo (utrzymującego wynik dotychczasowego leczenia) jest równie ważną fazą całego procesu ortodontycznego.

W gabinecie lek.stom. Marzeny Kupis - Youdentist najwyższej klasy specjaliści - doktor Magdalena Rutkowska i doktor Piotr Stawiński, zadbają o Wasze idelanie równe zęby.
MagdaR1 male

 

Lek.stom. Magdalena Rutkowska

 

Studiowała na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Edukację ukończyła w 1996 roku. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w służbie zdrowia.

Ortodoncja to przede wszystkim jej wielka pasja. Lek.stom. Magdalena Rutkowska specjalizuje się w konsultowaniu tzw. trudnych przypadków stomatologicznych. Współpracuje z najlepszymi specjalistami z zakresu protetyki, endodoncji i periodontologii. Pozwala jej to na wybór najlepszego rozwiązania w indywidualnych i wymagających większej uwagi przypadkach. 

 

Stawia na ciągłą edukację i podnoszenie swoich kompetencji. Podąża za nowinkami medycznymi, wiedząc, że stomatologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny.

 

Uczestniczka wielu kursów tak w Polsce jak za granicą. Stawia na ciągły samorozwój i zdobywanie wiedzy, która pozwala jej stosować najnowsze i najbardziej sprawdzonych metody z korzyścią dla pacjenta.

 

Pacjent jest zawsze dla niej priorytetem i punktem odniesienia. Decyzje podejmuje po dokładnej analizie jego potrzeb, wspólnym ustaleniu planu leczenia, które trwa około dwóch lat i wymaga zdyscyplinowania od pacjenta a od lekarza umiejętności i wysokich kwalifikacji.

Dla lek.stom. Magdaleny Rutkowskiej postawienie pacjenta w centrum uwagi jak również zrozumienie jego potrzeb jest kluczowe w całym procesie podejmowania decyzji, ustalania planu i całości prowadzenia leczenia w kolejnych latach. 

  piotr stawinski
lek.stom. Piotr Stawiński


 

Doktor Piotr Stawiński, specjalista ortodoncji, to wieloletni uczeń i przyjaciel profesora Charlesa Burstone'a z University of Connecticut w USA.


Posiada 16 lat doświadczenia w rozwiązywaniu problemów ortodontycznych. Klinicznie specjalizuje się w leczeniu zespołowym, zwłaszcza w ortodontycznym przygotowaniu przedprotetycznym pacjentów z osłabionym przyzębiem. Jego zawodowe zainteresowania to: rola płaszczyzny zgryzu w rozwoju wad zgryzu i jej wpływ na leczenie, szkieletowa diagnostyka w wymiarze poprzecznym oraz stabilność efektów po aktywnej fazie leczenia ortodontycznego. 

Wykłada na specjalistycznych konferencjach dotyczących szeroko pojętej stomatologii. Prowadzi kanał "OPENORTHODONTICS" na YouTube

 

 

 

 


laser

LASER WATERLASE

  • Bezbolesne leczenie zębów laserem Waterlase
  • Pierwszy taki laser w Warszawie

czytaj więcej

implanty

IMPLANTY

  • Implanty zębowe w robią w dzisiejszych czasach oszałamiającą karierę.

czytaj więcej

wedding

SMILE DESIGN

  • Czarujący uśmiech otwiera drzwi i łamie bariery do pełnego, szczęśliwego życia.

czytaj więcej

sztuczne

SZTUCZNE SZKLIWO

  • Uzupełnij szkliwo naturalne Uniwersalnym Szkliwem HRi (HRi - wysoki współczynnik załamania światła)

czytaj więcej

 

yd2iza

Lek.stom. Marzena Kupis - Your Dentist.pl

ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 21:00

Sobota
9:00 - 15:00