Niewidoczna ortodoncja, nakładki ortodontyczne, niewidoczne aparaty ortodontyczne, nakładki Invisalign, niewidoczne aparaty na zęby, przezroczysty aparat ortodontyczny, prostujące nakładki na zęby - pod tymi hasłami kryje się jedno z największych osiągnięć światowej ortodoncji - przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign.

Jak działa niewidoczny aparat ortodontyczny? Co to jest Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych nakładek na zęby, które są wykonywane na indywidualne zamówienie. Każdy aligner będzie wymieniany co dwa tygodnie, tak, aby zęby stopniowo przemieszczały się na właściwe dla nich miejsce. Niewidoczne nakładki ortodontyczne są wygodne i łatwe do zdjęcia. Invisigline to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego. Jest to seria przeźroczystych nakładek, które nakłada się na zęby. Każdą nakładkę zakłada się na około 7 – 10 dni. Nosi się nakladkę conajmniej 22 godziny na dobę. Przezroczysty aparat ortodontyczny pozwala wyprostować nawet bardzo złożone wady zgryzowe i zębowe.

Prostujące nakładki na zęby.Jak przebiega proces leczenia?

Leczenie Invisigline - niewidoczna ortodoncja obejmuje 3 proste kroki:

Krok 1
Plan leczenia i wizualizacja.

Wykorzystując technologie obrazowania 3D opracowywany jest plan prostowania zębów oraz wizualizacje – od pozycji początkowej do końcowego efektu, jaki zostanie osiągnięty na zakończenie leczenia. 

niewidoczne aparaty na zeby

 Krok 2
Wykonanie indywidualnych prostujących nakładek na zęby dla pacjenta. 

Po akceptacji planu leczenia i wizualizacji prostowania zębów pacjent akceptuje przedstawiony plan. Zamawiane są indywidualne, prostujące nakładki na zęby dla całego procesu leczenia. W zależności od skomplikowania wady zgryzu i od przyjętego planu leczenia, nakładek na zęby może być różna ilość.

nakładki ortodontyczne

Krok 3

Wizyty kontrolne co około 6 tygodni.

Pacjent otrzymuje wykonane indywidulanie nakładki ortodontyczne na zęby na cały proces leczenia. Zgodnie z zaleceniami lekarza nakłada je sukcesywnie, z zachowaniem wyznaczonej przez lekarza kolejności. Zakładanie nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z zaleceniami lekarza. Wymiana nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z ustaleniami, co 7-10 lub 14 dni. Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne co około 6 – 8 tygodni zgodnie z ustalonym harmonogramem. Pacjent nie płaci za wizyty kontrolne.

przezroczysty aparat ortodontyczny

Czy każda wada zgryzu się nadaje do leczenia niewidocznymi aparatami ortodontycznymi Invisiglin?

Tak. Systemem niewidoczych aparatów ortodontycznych Invisigline można leczyć wszystkie wady zgryzu.
-Stłoczenia zębów
-Przerwy między zębami (diastema)
-Zgryz krzyżowy
-Zgryz głęboki
-Zgryz płytki
-Przodozgryz
-Tyłozgryz

Dokładnej analizy i odpowiedzi konkretnie dla Twojej wady zębowej dowiesz się podczas wizyty konsultacyjnej. Umów się na dogodny termin. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Twoim ortodontą.

Jaką mam pewność, że system Invisalign - przezroczysty aparat ortodontyczny wyprostuje moje zęby? 

Każdy pacjent decydujący się na leczenie systemem Invisigline, na wizycie diagnostycznej, która obejmuje: konsultację ortodontyczną, wykonanie badania pantomograficznego, fotografii wewnątrzustnych i zewnątrzustnych oraz skanu zębów, otrzymuje wizualizację swoich zębów PRZED i PO leczeniu Invisigline. Może on na ekranie komputera prześledzić z lekarzem etapy leczenia oraz jak pod wpływem niewidocznych aparatów ortodontycznych jego zęby będą się przemiesczać oraz jakie będzie ich ułożenie po zakończonym leczeniu.
Wizualizacji leczenia jest rękojmią - pacjent będzie mógł mieć pewność, że jego wada zostanie wyleczona, a zęby wyprostowane.

Co to jest wizualizacja planu leczenia?

W gabinecie YourDentist  oferujemy wizualizację leczenia ortodontycznego.  Nie każdy gabinet posiada w swoim reprtuarze usług wizualizację planu leczenia. Wizualizacja leczenia polega na przedstawieniu stanu wyjściowego i ułożenia zębów PRZED i PO leczeniu ortodontycznym systemem Invisigline. U nas w gabinecie, na ekranie komputera, możesz zobaczyć jak przesuwają się Twoje zęby i w jakim czasie nastąpi ich przesunięcie. Wizualizację leczenia proponujemy pacjentom, którzy zdecydują się na leczenie Invisiglin i wpłacą I ratę za leczenie (1450 zł).

Ile czasu muszę nosić nakładki Invisalign?

Nakładki ortodontyczne Invisigline pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie przez lekarza i zaakceptowanym podczas wizualizacji leczenia. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczania, ile tygodni potrwa całkowite leczenie. Czas leczenia poprzez wizualizację leczenia jest przewidziany na początku leczenia. Pacjent wie czy będzie leczony pół roku, rok czy 2 lata. Nowoczesne aparaty ortodontyczne Invisiglin muszą być noszone około 22 godziny na dobę.

Z czego wykonany jest aparat ortodontyczny Invisalign?

Aparat Invisigline składa się z serii przezroczystych nakładek ortodontycznych wykonanych z miękkiego, przezroczystego silikonu.

Jak należy czyścić aparat ortodontyczny Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisigline, czyli serię przezroczystych indywidualnie wyprodukowanych nakładek, należy czyścić zwykłą szczoteczką do zębów i pastą. Aparat ortodontyczny nie wymaga specjalnych nakładów koniecznych do czyszczenia. Nakładki ortodontyczne, które są zmieniane co 7-10 lub 14 dn,  nie wymagają specjalnego traktowania i zachowują swoją przezroczystość podczas użytkowania.

Jak długo trwa leczenie Invisalign?

Leczenie prostującymi nakładkami na zęby - Invisigline może trwać krócej niż tradycyjnym aparatem. Przede wszystkim na etapie planowania i wizualizacji leczenia jest ono przewidywalne i każdy pacjent dokładnie wie, ile będzie trwało jego aktywne leczenie orotodontyczne. Szacowany okres leczenia to: pół roku, rok czy dwa lata w zależności od stopnia skomplikowanej wady zębowej. Nakładki Invisigline pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie i zaakceptowanym podczas wizualizacji 3D. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczenia, ile tygodni ono potrwa. Nakładki ortodontyczne Invisigline muszą być noszone około 22 godziny na dobę.

Czym różni się aparat Invisalign od tradycyjnych aparatów?

Aparat Invisiglin jest nowoczesną metodą prostowania zębów pozwalającą pacjentowi zdjąć aparat kiedy tylko ma na to ochotę. Cały zestaw zawiera komplet nakładek dostosowanych indywidulanie do każdego pacjenta. Nakładki są wykonane z przezroczystego materiału i są niewidoczne na zębach, dlatego tą metodę nazywa się również „niewidoczna ortodoncja“.
Tradycyjne aparaty montowane są na stałe do zębów w postaci przyklejanych zamków. Zamki mogą być metalowe lub ceramiczne. Dodatkowo zamki na zębach łączy się różnego rodzaju łukami oraz przywiązuje się ten łuk za pomocą ligatur metalowych lub gumek. Tradycyjny aparat jest widoczny na zębach i nie można ściągać w dowolnej chwili. Pacjenci przy stosowaniu aparatu tradycyjnego szczególnie skarżą się na niewygodę podczas jedzenia oraz podczas higieny jamy ustnej. Niejednokrotnie metalowe elementy tradycyjnego aparatu ranią policzki czy inne tkanki miękkie w jamie ustnej. Przy stosowaniu tradycynego aparatu konieczne są wizyty kontrolne co 4 tygodnie. Przy stosowaniu aparatu Invisiglin wizyty kontrolne mogą być rzadsze co 6 tygodni lub rzadziej.

Porównanie leczenia

Tradycyjny aparat

Invisiglin

Skutecznie leczy różne wady zgryzu

+

+

Prostuje zęby

+

+

Estetyka aparatu

-

+

Niewidoczność aparatu

-

+

Łatwość higieny

-

+

Brak ograniczeń jedzeniowych

-

+

Brak uszkodzeń tkanek miękkich (policzków)

-

+

Możliwość zdjęcia aparatu w dowolnym momencie

-

+

Rzadkie wizyty kontrolne

-

+

Przewidywalność długości leczenia

-

+

Kiedy mogę ściągnąć przezroczysty aparat ortodontyczny Invisalign?

Nakładki Invisiglin mogą być zdejmowane przez pacjenta, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie powinny być jednak zdejmowane na dłużej niż 2 godziny dziennie. Najczęściej nakładki Invisigline są zdejmowane przez pacjentów podczas jedzenia i podczas mycia zębów. Zdarza się również, że pacjenci zdejmują nakładki podczas ważnych życiowych wydarzeń takich jak np. wystapienie publiczne.

Czy łatwo zachować higienę przy stosowaniu niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisalign?

Bardzo łatwo zachować higienę podczas stosowania niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisiglin. Każdorazowo podczas mycia zębów można nakładki zdjąć. Po zdjęciu nakładek możliwe jest dokładne oczyszczenie zębów, dziąseł i języka. Po dokładnej higienie jamy ustej czyścimy również nakładki. Po przeprowadzeniu higieny możemy w dowolnym momencie nakładki znowu założyć.

Jak często muszę zmieniać przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign?

Przezroczyste nakładki Invisaligne są wyprodukowane indywidulanie dla każdego pacjenta. Ilość nakładek uzależniona jest od wady zgryzu i planu leczenia. Jedną nakładkę nosi się najczęściej od 7 do 10 dni. Następnie zmienia się nakładkę na kolejną. Częstotliwość zmiany nakładek jest uzależniona od szybkości zmiany położenia zębów i jest zależna od predyspozycji każdego pacjenta.

Czy przezroczysty aparat ortodontyczny przeszkadza w mówieniu?

Najczęściej po paru godzinach lub dniach pacjenci przyzwyczajają się do nakładek i nie przeszkadzają one w mówieniu. Bezpośrednio po pierwszym założeniu nakładek mówienie bywa utrudnione. Mija ono sukcesywnie w miarę przyzwyczajenia się do noszenia Invisiglin.

Czy dzieci mogą być leczone aparatem ortodontycznym Invisalign? W jakim wieku 

Tak. Niewidoczna ortodoncja Invisiglin dostosowana jest dla wszystkich grup wiekowych. Nie ma przeciwskazań wiekowych w leczeniu nakładkami Invisiglin. W USA, gdzie bardzo popularne jest leczenie nakładkami Invisalign, leczone są zarówno dzieci w wieku od około 13 lat  jak i dorośli nawet po 50 roku życia. 

Niewidoczne aparaty ortodontyczne Invisalign

to alternatywa dla tradycyjnych aparatów. Nie niszczy szkliwa, nie powodują dolegliwości bólowych.

Nakładki ortodontyczne prostujące zęby

to nowoczesna metoda pozwalająca uzyskać wymarzony uśmiech.

Przezroczysty i niewidoczny aparat ortodontyczny na zęby

jest zdejmowalny na czas mycia zębów czy jedzenia.

Niewidoczna ortodoncja

dla dorosłych jeszcze nigdy nie była tak prosta!

 


laser

LASER WATERLASE

  • Bezbolesne leczenie zębów laserem Waterlase
  • Pierwszy taki laser w Warszawie

czytaj więcej

implanty

IMPLANTY

  • Implanty zębowe w robią w dzisiejszych czasach oszałamiającą karierę.

czytaj więcej

wedding

SMILE DESIGN

  • Czarujący uśmiech otwiera drzwi i łamie bariery do pełnego, szczęśliwego życia.

czytaj więcej

sztuczne

SZTUCZNE SZKLIWO

  • Uzupełnij szkliwo naturalne Uniwersalnym Szkliwem HRi (HRi - wysoki współczynnik załamania światła)

czytaj więcej

 

yd2iza

Lek.stom. Marzena Kupis - Your Dentist.pl

ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 21:00

Sobota
9:00 - 15:00