Przezroczyste aparaty ortodontyczne

Niewidoczna ortodoncja, nakładki ortodontyczne, niewidoczne aparaty ortodontyczne, nakładki Invisalign, niewidoczne aparaty na zęby, przezroczysty aparat ortodontyczny, prostujące nakładki na zęby - pod tymi hasłami kryje się jedno z największych osiągnięć światowej ortodoncji - przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign.

Masz pytania? Chcesz się umówić na konsultację? ZADZWOŃ: 604 555 704

Jak działa niewidoczny aparat ortodontyczny? Co to jest Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych nakładek na zęby, które są wykonywane na indywidualne zamówienie. Każdy aligner będzie wymieniany co dwa tygodnie, tak, aby zęby stopniowo przemieszczały się na właściwe dla nich miejsce. Niewidoczne nakładki ortodontyczne są wygodne i łatwe do zdjęcia. Invisigline to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego. Jest to seria przeźroczystych nakładek, które nakłada się na zęby. Każdą nakładkę zakłada się na około 7 – 10 dni. Nosi się nakladkę conajmniej 22 godziny na dobę. Przezroczysty aparat ortodontyczny pozwala wyprostować nawet bardzo złożone wady zgryzowe i zębowe. 

 

Prostujące nakładki na zęby. Jak przebiega proces leczenia?

Leczenie Invisigline - niewidoczna ortodoncja obejmuje 3 proste kroki:

Krok 1
Plan leczenia i wizualizacja.

 

Wykorzystując technologie obrazowania 3D opracowywany jest plan prostowania zębów oraz wizualizacje – od pozycji początkowej do końcowego efektu, jaki zostanie osiągnięty na zakończenie leczenia. 

 

niewidoczne aparaty na zeby

 

Krok 2
Wykonanie indywidualnych prostujących nakładek na zęby dla pacjenta. 

 

Po akceptacji planu leczenia i wizualizacji prostowania zębów pacjent akceptuje przedstawiony plan. Zamawiane są indywidualne, prostujące nakładki na zęby dla całego procesu leczenia. W zależności od skomplikowania wady zgryzu i od przyjętego planu leczenia, nakładek na zęby może być różna ilość.

 

nakładki ortodontyczne

Krok 3
Wizyty kontrolne co około 6 tygodni.

 

Pacjent otrzymuje wykonane indywidulanie nakładki ortodontyczne na zęby na cały proces leczenia. Zgodnie z zaleceniami lekarza nakłada je sukcesywnie, z zachowaniem wyznaczonej przez lekarza kolejności. Zakładanie nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z zaleceniami lekarza. Wymiana nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z ustaleniami, co 7-10 lub 14 dni. Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne co około 6 – 8 tygodni zgodnie z ustalonym harmonogramem. Pacjent nie płaci za wizyty kontrolne.przezroczysty aparat ortodontyczny

 

Czy każda wada zgryzu się nadaje do leczenia niewidocznymi aparatami ortodontycznymi Invisalign?

Tak. Systemem niewidoczych aparatów ortodontycznych Invisigline można leczyć wszystkie wady zgryzu: stłoczenia zębów, przerwy między zębami (diastema), zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, zgryz płytki, przodozgryz, tyłozgryz. Dokładnej analizy i odpowiedzi konkretnie dla Twojej wady zębowej dowiesz się podczas wizyty konsultacyjnej. Umów się na dogodny termin. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Twoim ortodontą.

Jaką mam pewność, że system Invisalign - przezroczysty aparat ortodontyczny wyprostuje moje zęby? 

Każdy pacjent decydujący się na leczenie systemem Invisigline, na wizycie diagnostycznej, która obejmuje: konsultację ortodontyczną, wykonanie badania pantomograficznego, fotografii wewnątrzustnych i zewnątrzustnych oraz skanu zębów, otrzymuje wizualizację swoich zębów PRZED i PO leczeniu Invisigline. Może on na ekranie komputera prześledzić z lekarzem etapy leczenia oraz jak pod wpływem niewidocznych aparatów ortodontycznych jego zęby będą się przemiesczać oraz jakie będzie ich ułożenie po zakończonym leczeniu.
Wizualizacja finalnego procesu leczenia jest rękojmią - pacjent będzie mógł mieć pewność, że jego wada zostanie wyleczona, a zęby wyprostowane.

Co to jest wizualizacja planu leczenia?

W gabinecie YourDentist  oferujemy wizualizację leczenia ortodontycznego.  Nie każdy gabinet posiada w swoim reprtuarze usług wizualizację planu leczenia. Wizualizacja leczenia polega na przedstawieniu stanu wyjściowego i ułożenia zębów PRZED i PO leczeniu ortodontycznym systemem Invisigline. U nas w gabinecie, na ekranie komputera, możesz zobaczyć jak przesuwają się Twoje zęby i w jakim czasie nastąpi ich przesunięcie.

Ile czasu muszę nosić przezroczysty aparat ortodontyczny?

Nakładki ortodontyczne Invisalign pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie przez lekarza i zaakceptowanym podczas wizualizacji leczenia. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczania, ile tygodni potrwa całkowite leczenie. Czas leczenia poprzez wizualizację leczenia jest przewidziany na początku leczenia. Pacjent wie czy będzie leczony pół roku, rok czy 2 lata. Nowoczesne aparaty ortodontyczne Invisalign muszą być noszone około 22 godziny na dobę.

Z czego wykonany jest aparat ortodontyczny Invisalign?

Aparat Invisigline składa się z serii przezroczystych nakładek ortodontycznych wykonanych z miękkiego, przezroczystego silikonu.

Jak należy czyścić aparat ortodontyczny Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisigline, czyli serię przezroczystych indywidualnie wyprodukowanych nakładek, należy czyścić zwykłą szczoteczką do zębów i pastą. Aparat ortodontyczny nie wymaga specjalnych nakładów koniecznych do czyszczenia. Nakładki ortodontyczne, które są zmieniane co 7-10 lub 14 dn,  nie wymagają specjalnego traktowania i zachowują swoją przezroczystość podczas użytkowania.

Jak długo trwa leczenie Invisalign?

Leczenie prostującymi nakładkami na zęby - Invisalign może trwać krócej niż tradycyjnym aparatem. Przede wszystkim na etapie planowania i wizualizacji leczenia jest ono przewidywalne i każdy pacjent dokładnie wie, ile będzie trwało jego aktywne leczenie orotodontyczne. Szacowany okres leczenia to: pół roku, rok czy dwa lata w zależności od stopnia skomplikowanej wady zębowej. Nakładki Invisigline pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie i zaakceptowanym podczas wizualizacji 3D. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczenia, ile tygodni ono potrwa. Nakładki ortodontyczne Invisigline muszą być noszone około 22 godziny na dobę.

Czym różni się aparat Invisalign od tradycyjnych aparatów?

Aparat Invisalign jest nowoczesną metodą prostowania zębów pozwalającą pacjentowi zdjąć aparat kiedy tylko ma na to ochotę. Cały zestaw zawiera komplet nakładek dostosowanych indywidulanie do każdego pacjenta. Nakładki są wykonane z przezroczystego materiału i są niewidoczne na zębach, dlatego tą metodę nazywa się również „niewidoczna ortodoncja“.
Tradycyjne aparaty montowane są na stałe do zębów w postaci przyklejanych zamków. Zamki mogą być metalowe lub ceramiczne. Dodatkowo zamki na zębach łączy się różnego rodzaju łukami oraz przywiązuje się ten łuk za pomocą ligatur metalowych lub gumek. Tradycyjny aparat jest widoczny na zębach i nie można ściągać w dowolnej chwili. Pacjenci przy stosowaniu aparatu tradycyjnego szczególnie skarżą się na niewygodę podczas jedzenia oraz podczas higieny jamy ustnej. Niejednokrotnie metalowe elementy tradycyjnego aparatu ranią policzki czy inne tkanki miękkie w jamie ustnej. Przy stosowaniu tradycynego aparatu konieczne są wizyty kontrolne co 4 tygodnie. Przy stosowaniu aparatu Invisiglin wizyty kontrolne mogą być rzadsze co 6 tygodni lub rzadziej.

 

Porównanie leczenia

Tradycyjny aparat

Invisalign

Skutecznie leczy różne wady zgryzu

+

+

Prostuje zęby

+

+

Estetyka aparatu

-

+

Niewidoczność aparatu

-

+

Łatwość higieny

-

+

Brak ograniczeń jedzeniowych

-

+

Brak uszkodzeń tkanek miękkich (policzków)

-

+

Możliwość zdjęcia aparatu w dowolnym momencie

-

+

Rzadkie wizyty kontrolne

-

+

Przewidywalność długości leczenia

-

+

Kiedy mogę ściągnąć przezroczysty aparat ortodontyczny Invisalign?

Nakładki Invisalignmogą być zdejmowane przez pacjenta, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie powinny być jednak zdejmowane na dłużej niż 2 godziny dziennie. Najczęściej nakładki Invisigline są zdejmowane przez pacjentów podczas jedzenia i podczas mycia zębów. Zdarza się również, że pacjenci zdejmują nakładki podczas ważnych życiowych wydarzeń takich jak np. wystapienie publiczne.

Czy łatwo zachować higienę przy stosowaniu niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisalign?

Bardzo łatwo zachować higienę podczas stosowania niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisiglin. Każdorazowo podczas mycia zębów można nakładki zdjąć. Po zdjęciu nakładek możliwe jest dokładne oczyszczenie zębów, dziąseł i języka. Po dokładnej higienie jamy ustej czyścimy również nakładki. Po przeprowadzeniu higieny możemy w dowolnym momencie nakładki znowu założyć.

Jak często muszę zmieniać przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign?

Przezroczyste nakładki Invisalign są wyprodukowane indywidulanie dla każdego pacjenta. Ilość nakładek uzależniona jest od wady zgryzu i planu leczenia. Jedną nakładkę nosi się najczęściej od 7 do 10 dni. Następnie zmienia się nakładkę na kolejną. Częstotliwość zmiany nakładek jest uzależniona od szybkości zmiany położenia zębów i jest zależna od predyspozycji każdego pacjenta.

Czy przezroczysty aparat ortodontyczny przeszkadza w mówieniu?

Najczęściej po paru godzinach lub dniach pacjenci przyzwyczajają się do nakładek i nie przeszkadzają one w mówieniu. Bezpośrednio po pierwszym założeniu nakładek mówienie bywa utrudnione. Mija ono sukcesywnie w miarę przyzwyczajenia się do noszenia Invisalign.

Czy dzieci mogą być leczone aparatem ortodontycznym Invisalign? 

Tak. Nakładki Invisalign stosowane są we wszystkich grupach wiekowych.

W jakim wieku zakłada się niewidoczny aparat ortodontyczny Invisigline?

Nie ma przeciwskazań wiekowych w leczeniu nakładkami Invisalign. W Stanach Zjednoczonych, gdzie bardzo popularne jest leczenie metodą Invisigline, leczone są dzieci w wieku od około 13 roku życia, ale też dorośli, którzy decydują się na leczenie w późnym wieku - po 50 roku życia.

Czy Invisalign to sprawdzona metoda prostowania zębów?

Na całym świecie metodę przezroczystych aparatów ortodontycznych zastosowało i zostało wyleczonych ponad 4 miliony pacjentów. Prostowanie zębów metodą Invisalign z sukcesem zastępuje tradycyjne metody leczenia ortodontycznego. Jest także bardziej dokładna dzięki użyciu nowych technologii - skanera wewnątrzustnego i wizualizacji 3D obrazującej końcowy efekt leczenia. Dzięki zastosowanej, zaawansowanej technologii możliwe jest zaplanowanie leczenia i przesunięcie zębów z dokładnością co do 0,1 mm.

Czemu większość pacjentów jest leczona tradycyjnymi aparatami?

Metoda Invisialign znana jest na rynku leczenia ortodontycznego już ponad 10 lat. Jak każda przełomowa i innowacyjna metoda wzbudzała początkowo nieufność i zdobywała bardzo powoli rzesze swoich zwolenników. Dzisiaj, kiedy ponad 3 miliony pacjentów na całym świecie skorzystało już z metody Invisialign i okazała się ona skuteczna, staje się ona coraz bardziej popularna i kto wie, czy w przyszłości nie zastąpi całkowicie tradycyjnych aparatów z zamkami ortodontycznymi.

 

Ile kosztuje niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign?

Cena aparatu ortodontycznego to 3000 PLN za jeden łuk. Do tego dochodzą wizyty kontrolne od 400 PLN w zależności od częstotliwości wizyt, średnio raz na miesiąc przez 3-6 miesięcy. Konsultacja ortodontyczna u lekarza Invisalign to koszt 150 PLN a konsultacja ortodontyczna ze skanowaniem zębów 3D i wizualizacją leczenia – 500 PLN. Umów się na konsulatcję i poznaj zalety niewidocznego aparatu ortodontycznego!

Niewidoczne aparaty ortodontyczne Invisalign

to lepsza alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Nie niszczą szkliwa, nie powodują dolegliwości bólowych.

Nakładki ortodontyczne prostujące zęby

to nowoczesna metoda pozwalająca uzyskać wymarzony uśmiech.

Przezroczysty i niewidoczny aparat ortodontyczny na zęby

jest zdejmowalny na czas mycia zębów czy jedzenia.

Niewidoczna ortodoncja

dla dorosłych jeszcze nigdy nie była tak prosta!

 

Ortodoncja dla dorosłych

metodą Invisalign, to najlepsze rozwiązanie na rynku

Niewidoczne nakładki ortodontyczne

to przełom w ortodoncji

Przezroczyste nakładki ortodontyczne

nie uszkadzają szkliwa zębów

 


licowki

LICÓWKI

 • Licówki kompozytowe
 • Licówki porcelanowe (pełnoceramiczne)
 • Hollywood smile
 • Widoczna poprawa estetyki zębów
 • Nowy uśmiech w kilka tygodni

czytaj więcej

implanty

IMPLANTY

 • Cyfrowe projektowanie rekonstrukcji bezzębia
 • Wyrażny komfort rzucia
 • Zabieg jest bezblesny
 • Tomografia 3 D
 • Skaner

czytaj więcej

przezroczyste_aparaty_ortodontyczne

NIEWIDOCZNA ORTODONCJA

 • SKANER WEWNĄTRZUSTNY iTero
 • Najbardziej zaawansowany sprzęt na rynku
 • Obrazowanie zębów w 3 D
 • Przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign
 • Dedykowany dla Invisalign - niewidoczna ortodoncja

 

czytaj więcej

leczenie_kanalowe

BEZBOLESNE LECZENIE KANAŁOWE

 • Całkowicie bezbolesne
 • Opracowanie kanałów w znaczym powiększeniu, pod mikroskopem Zeiss
 • RTG, tomgrafia 3D

czytaj więcej

 


laser

LASER WATERLASE

 • Bezbolesne leczenie zębów laserem Waterlase
 • Pierwszy taki laser w Warszawie

czytaj więcej

wedding

CYFROWE PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

 • Rewitalizacja uśmiechu z pomocą zaawansowanej technologii 3D i sprzętu
 • Kamera wewnątrzustna
 • Przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign
 • Skaner wewnątrzustny iTero
 • Tomografia 3D

czytaj więcej

sztuczne

SZTUCZNE SZKLIWO

 • Wysoki współczynnik załamania światła
 • Doskonale imituje naturalne szkiwo- nikt nie zauważy różnicy
 • Najwyższej jakość materiał - Enamel HRI

czytaj więcej

tomografia_3d

TOMOGRAF 3D

 • Niska dawka promieniowania
 • Bezpieczny dla pacjenta i lekarza
 • Bezbłędna diagnoza

czytaj więcej

 

Lek.stom. Marzena Kupis - Your Dentist.pl

ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 21:00

Sobota
9:00 - 15:00